Nederlanders aten opnieuw meer groente en fruit
ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben ook in het tweede coronajaar meer groente en fruit gegeten. Volgens branchevereniging GroentenFruit Huis steeg de consumptie met 3 procent. Sinds het begin van de coronapandemie zijn Nederlanders volgens de branche meer bezig met gezond eten. In 2020 ging de consumptie al met 4 procent omhoog.
Ook wordt er meer thuis gekookt, waarbij Nederlanders kiezen voor gemak. Zo zijn de vers gesneden groente die in de supermarkt te vinden zijn, goed voor een derde van alle uitgaven aan verse groenten. Ook doen de zogeheten verspakketten het goed, met daarin alles wat nodig is om een specifiek gerecht te bereiden.
Ten opzichte van 2020 groeiden ook de verkopen van biologisch geteelde groenten en fruit. Het aandeel daarvan bedraagt nu 4 procent van het totaal.
Verder verkocht Nederland 1 procent meer groente en fruit aan het buitenland, waarmee de exportwaarde op 13,1 miljard euro uitkwam. Daarvan blijft 95 procent in Europa, met Duitsland als belangrijkste afzetmarkt. De export naar het Verenigd Koninkrijk daalde met een achtste ten opzichte van 2020 nu de brexit een feit is.
Nederlandse bedrijven importeerden voor 9,2 miljard aan groente en fruit, een toename van 3 procent. Driekwart van de invoer betreft fruit. Onder meer avocado's, bananen, druiven, blauwe bessen en sinaasappels worden veel geïmporteerd.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
5 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
15 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
16 uur geleden