Nederlanders aten opnieuw meer groente en fruit
ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben ook in het tweede coronajaar meer groente en fruit gegeten. Volgens branchevereniging GroentenFruit Huis steeg de consumptie met 3 procent. Sinds het begin van de coronapandemie zijn Nederlanders volgens de branche meer bezig met gezond eten. In 2020 ging de consumptie al met 4 procent omhoog.
Ook wordt er meer thuis gekookt, waarbij Nederlanders kiezen voor gemak. Zo zijn de vers gesneden groente die in de supermarkt te vinden zijn, goed voor een derde van alle uitgaven aan verse groenten. Ook doen de zogeheten verspakketten het goed, met daarin alles wat nodig is om een specifiek gerecht te bereiden.
Ten opzichte van 2020 groeiden ook de verkopen van biologisch geteelde groenten en fruit. Het aandeel daarvan bedraagt nu 4 procent van het totaal.
Verder verkocht Nederland 1 procent meer groente en fruit aan het buitenland, waarmee de exportwaarde op 13,1 miljard euro uitkwam. Daarvan blijft 95 procent in Europa, met Duitsland als belangrijkste afzetmarkt. De export naar het Verenigd Koninkrijk daalde met een achtste ten opzichte van 2020 nu de brexit een feit is.
Nederlandse bedrijven importeerden voor 9,2 miljard aan groente en fruit, een toename van 3 procent. Driekwart van de invoer betreft fruit. Onder meer avocado's, bananen, druiven, blauwe bessen en sinaasappels worden veel geïmporteerd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigt vakbond FNV aan. Bonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
47 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
48 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag verder met de bouw van het windpark Revolution Wind voor de kust van Rhode Island, terwijl het wacht op uitspraak in een rechtszaak. Dat heeft een Amerikaanse rechter besloten. De werkzaamheden werden op 22 december stilgelegd door de Amerikaanse regering uit zorgen om de nationale veiligheid. Windmolens kunnen volgens de regering onder meer radarsystemen verstoren.
1 uur geledenTOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
2 uur geleden