Nederlander wil lied opnemen met kind in schuilkelder Kiev
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse muzikant en producer Wiebe Bokma de Boer heeft contact gezocht met het meisje in de schuilkelder in Kiev die afgelopen weekend viraal ging met haar vertolking van de Frozen-hit Let it go. De 46-jarige Nederlander heeft Amelia gevraagd of zij met hem een lied wil opnemen om aandacht te vragen voor de situatie van de Oekraïners op dit moment.
"Ik zag het filmpje afgelopen weekend zoals zoveel mensen", vertelt Bokma de Boer aan ANP. "En het greep me naar de keel. Ze heeft dezelfde leeftijd als mijn dochter en ziet er ook nog eens hetzelfde uit. Ik moest iets doen."
De Nederlander, die in het verleden onder meer tekst en muziek schreef voor Guus Meeuwis, is via Facebook in contact gekomen met de eigenaresse van de schuilkelder waar het liedje werd opgenomen. Via haar heeft hij nu contact met de ouders van het meisje. "Ik stuur haar woensdagmiddag een demo van een nummer dat ik heb geschreven over de oorlog", legt hij uit. "Ik hoop dat ze de tekst en muziek mooi vindt en het lied wil inzingen op een iPhone. Als alles lukt, wil ik het nummer produceren en zo snel als kan online zetten."
Communicatie
Bokma de Boer, van wie de artiestennaam Magnolia Leaf is, hoopt dat zijn plan goed uitpakt en dat het lied viraal gaat. "Ik hoop dat Amelia een stem kan worden voor de kinderen in Oekraïne", zegt hij. "Het gaat om haar. Het is een musicalachtig lied over een kind dat hoop en inspiratie zoekt in een moeilijke tijd." Vermoedelijk koppelt hij er ook een inzamelingsactie aan, voor Giro555: "Als het lied geld gaat opleveren, gaan alle opbrengsten naar de mensen van Oekraïne."
Hoe haalbaar zijn idee is, durft hij niet te zeggen. De communicatie met de schuilkelder - en dus met Amelia - verloopt niet soepel. "Ze zitten in oorlogsgebied, dus ze hebben regelmatig geen beschikking over internet. Zowel de stroom als de wifi valt vaak uit. Maar ik doe mijn uiterste best dit voor elkaar te boksen. Ik wil dat ze weet dat ze gehoord is en dat we aan haar denken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
11 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
12 uur geleden