Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander vindt file beperkt maatschappelijk probleem

Nederlander vindt file beperkt maatschappelijk probleem

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders leggen zich neer bij het feit dat ze in de file staan. Vorig jaar vond 35 procent het niet acceptabel om in de file te staan, in 2010 was dat nog 72 procent.

Dat blijkt uit onderzoek van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KIM). Nederlanders vinden andere zaken zoals agressie op de weg en in het openbaar vervoer, geluidsoverlast en luchtverontreiniging een groter probleem.

Iets meer dan de helft van de automobilisten (51 procent) staat sporadisch in de file. Uit het onderzoek blijkt verder dat 15 procent minimaal een keer per week in de file staat. De vertraging bedraagt dan gemiddeld 43 minuten.

Irritaties

"De meeste mensen ervaren gevoelens van berusting en acceptatie wanneer zij in een file belanden", aldus het KIM. Filerijders storen zich vooral aan andere automobilisten die bijvoorbeeld over de vluchtstrook rijden of bumperkleven.

Mensen die in Noord- en Zuid-Holland, Flevoland, Utrecht en Noord-Brabant wonen hebben het vaakst last van files. In die laatste provincie is de gemiddelde vertraging het hoogst, aldus het KIM.

Meer uit Binnenland

Minuut stilte bij Brabants debat om dodelijk ongeval A59

DEN BOSCH (ANP) - In de vergadering van de Brabantse provinciale politiek is een minuut stilte gehouden voor de twee mensen die om het leven zijn gekomen door een ongeval op de A59. Commissaris van de Koning Ida Adema noemde het "een afschuwelijke tragedie".

7 minuten geleden
Luid applaus bij boerenprotest voor Brabantse pluimveehouders

DEN BOSCH (ANP) - Bij het boerenprotest in Den Bosch hebben de vijf Brabantse pluimveehouders die mogelijk hun vergunning kwijtraken, luid applaus gekregen. Bij het spoeddebat binnen in het provinciehuis namen de ondernemers het woord en riepen ze de provincie onder meer op met hen in gesprek te blijven en hun bedrijf intact te laten. Dat werd buiten door de actievoerders gevolgd op een videoscherm.

58 minuten geleden
Ongeval met 2 doden op A59 in staart van file bij boerenprotest

HEESCH (ANP) - Op de A59 bij Heesch zijn twee mensen omgekomen door een ongeval in de staart van een file die was ontstaan door tractoren die naar het provinciehuis in Den Bosch reden. Bij het ongeval waren vier auto's betrokken, meldt de politie. Over de slachtoffers is nog niets bekend.

1 uur geleden
Twaalf inklimmers gevonden in laadruim vrachtwagen in Vlaardingen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdagochtend twaalf mensen gevonden in de laadruimte van een vrachtwagen in Vlaardingen. Het voertuig werd aangetroffen op een bedrijventerrein aan de Vulcaanweg in de Zuid-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Files rond Den Bosch door langzaamrijdende trekkers

DEN BOSCH (ANP) - Op meerdere wegen rond Den Bosch staan files door tractoren die naar het provinciehuis trekken. Boeren protesteren daar tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken.

2 uur geleden
Boeren blijven binnendruppelen bij protest in Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Bij het boerenprotest in Den Bosch blijven vele tientallen actievoerders arriveren. Rond 09.00 uur stonden er ruim honderd mensen op het plein voor het provinciehuis. Om 09.30 uur debatteren de Provinciale Staten over het voornemen van het provinciebestuur om de vergunning van vijf pluimveeboeren in te trekken.

2 uur geleden
Eerste trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn vrijdagochtend de eerste boeren met trekkers gearriveerd. Ze protesteren tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken. Een ANP-verslaggever ziet enkele tientallen luid toeterende trekkers met omgekeerde vlaggen en een groot bord met daarop "Makelaar Van Essen. Te koop. Wij verkopen het platteland". Jaimi van Essen is als landbouwminister verantwoordelijk voor het stikstofbeleid.

3 uur geleden