
Nederlander vindt file beperkt maatschappelijk probleem
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders leggen zich neer bij het feit dat ze in de file staan. Vorig jaar vond 35 procent het niet acceptabel om in de file te staan, in 2010 was dat nog 72 procent.
Dat blijkt uit onderzoek van het Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid (KIM). Nederlanders vinden andere zaken zoals agressie op de weg en in het openbaar vervoer, geluidsoverlast en luchtverontreiniging een groter probleem.
Iets meer dan de helft van de automobilisten (51 procent) staat sporadisch in de file. Uit het onderzoek blijkt verder dat 15 procent minimaal een keer per week in de file staat. De vertraging bedraagt dan gemiddeld 43 minuten.
Irritaties
"De meeste mensen ervaren gevoelens van berusting en acceptatie wanneer zij in een file belanden", aldus het KIM. Filerijders storen zich vooral aan andere automobilisten die bijvoorbeeld over de vluchtstrook rijden of bumperkleven.
Mensen die in Noord- en Zuid-Holland, Flevoland, Utrecht en Noord-Brabant wonen hebben het vaakst last van files. In die laatste provincie is de gemiddelde vertraging het hoogst, aldus het KIM.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans bepleit dat een volgend kabinet een akkoord sluit met werknemers en werkgevers en daarin een flinke salarisverhoging afspreekt. In ruil daarvoor krijgen ondernemers investeringen die de productiviteit moeten verhogen. De leider van GroenLinks-PvdA zal zijn plan donderdagavond toelichten als hij de Spiekmanlezing geeft in de Pelgrimvaderskerk in Rotterdam.
16 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Aanvankelijk had het gezin van de overleden topchef Jonnie Boer te kennen gegeven niet bij het afscheid voor genodigden te zijn, dat donderdagmiddag in Boers Zwolse restaurant De Librije plaatsvond. Maar nadat vele honderden mensen langs de kist van de overleden topkok waren gelopen, kwamen Thérèse Boer en de kinderen Jimmie en Isabelle toch langs.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) moet in 2029 4100 cellen sluiten als er geen extra geld voor de gevangenissen komt. Dat zegt ze tijdens een werkbezoek aan een Huis van Bewaring in Rotterdam. De PVV-bewindsvrouw heeft 500 miljoen euro nodig om de problemen in de gevangenissen op te lossen, maar kreeg dat geld tijdens de bijstelling van de begroting niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Recreatieverkeer zorgt voor drukte op de wegen naar onder meer de kustplaatsen. Volgens de ANWB is het donderdagmiddag in Zeeland erg druk doordat veel Duitsers en Belgen vrij zijn. Ook gaat er op deze zonnige dag veel verkeer richting Zandvoort.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een voorwaardelijke taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden tegen oud-minister Ben Bot (87) om een verkeersongeval in november 2022. De officier van justitie eist ook dat de oud-minister 3000 euro overmaakt aan Slachtofferhulp. Bot reed met zijn auto over een stoep aan de Badhuisweg in Den Haag en reed daarbij een 14-jarig meisje aan. Zij brak haar been en neus.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het mooie weer trekt mensen naar het strand en dat zorgt ervoor dat de parkeerplaatsen bij Kijkduin en Scheveningen snel vollopen. De gemeente Den Haag roept daarom via X op met de fiets, (deel)scooter of het openbaar vervoer naar de kust te reizen.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het boek De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen van Andy Griffiths en Terry Denton is bekroond met een Diamanten Boek. Sinds het verschijnen in 2013 zijn meer dan 200.000 exemplaren verkocht, genoeg voor de diamanten status binnen het genre kinderboeken. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden