
Nederlander vast in Duitsland om dodelijk incident met champagne
WEIDEN (ANP) - In Duitsland zit een Nederlander vast die verantwoordelijk zou zijn voor een dodelijk incident met champagne, schrijven lokale media. In 2022 kwam een 52-jarige man in het Beierse Weiden om het leven na het drinken uit een champagnefles die gevuld bleek met MDMA. Zeven anderen dronken de drugs en moesten naar het ziekenhuis.
De 45-jarige Nederlander werd volgens Der Spiegel in juni opgepakt in Nederland en is in september uitgeleverd aan Duitsland. Hij zou de flessen met drugs verspreid hebben. Justitie verdenkt hem van onvrijwillige doodslag, onvrijwillig lichamelijk letsel en drugshandel.
In november 2023 werd ook al een Nederlander opgepakt, maar die is later weer vrijgelaten. Hij zou slechts verantwoordelijk zijn geweest voor de opslag van de flessen. De politie onderzoekt nog of er meer verdachten zijn. Ook het motief is nog niet bekend.
Na het incident in Duitsland waarschuwde de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteiten (NVWA) voor het drinken uit 3-liter champagneflessen van het merk Moët & Chandon Ice Impérial, omdat daarin MDMA zou kunnen zitten. Ook in Nederland waren vier mensen ziek geworden na het drinken van de vervuilde champagne. De flessen zouden online zijn verkocht.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.
10 uur geleden