Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander uit Deventer omgekomen door aardbeving Turkije

Nederlander uit Deventer omgekomen door aardbeving Turkije

DEVENTER (ANP) - Een 26-jarige Nederlandse man uit Deventer is in Turkije door de aardbevingen om het leven gekomen. Dat heeft de Deventer Centrum Moskee woensdag bevestigd na berichtgeving van RTV Oost. Volgens de moskee kwam Furkan Kazci in de plaats Kahramanmaraş ten noorden van de getroffen stad Gaziantep om het leven.

De moskee meldt dat de ouders van het slachtoffer vanuit Nederland naar het gebied zijn gereisd voor hun zoon. Ook voetbalclub Turkse Kracht Deventer heeft de dood van Kazci in een bericht op Facebook bevestigd.

"We hebben helaas het droevige bericht ontvangen dat Esat Furkan Kazcı is overleden. Moge God hem belonen met zijn barmhartigheid. We wensen zijn familie en vrienden heel veel sterkte toe. Ook als vereniging zijn wij diep geraakt", aldus het bericht.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan het bericht nog niet bevestigen. Eerder meldde het ministerie dat na de aardbevingen zeven Nederlanders worden vermist in Turkije. Er zijn geen vermisten voor Syrië opgegeven.

Bij de aardbevingen afgelopen maandag zijn in Turkije en Syrië duizenden mensen om het leven gekomen. Gevreesd wordt dat er nog veel mensen onder het puin liggen.

Meer uit Binnenland

Schouten: herdenking niet moment om statement te maken

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.

5 uur geleden
Schouten wil niks kwijt over betogers die herdenking verstoorden

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.

6 uur geleden
Ambassadeur Israël boos over 'antisemitische' cartoon Sigmund

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.

6 uur geleden
Kennisinstituut na hittegolf van juni: landelijk crisisplan nodig

ARNHEM (ANP) - Nederland is onvoldoende voorbereid op crisissituaties die door extreme hitte worden veroorzaakt. Dat schrijft het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV) op basis van een eerste en korte analyse van de hittegolf van eind juni. Het pleit voor een landelijk crisisplan voor hitte.

6 uur geleden
Voorlopig geen extra landelijke droogtemaatregelen nodig

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanhoudende droogte en de steeds lagere wateraanvoer uit de grote rivieren is het voorlopig niet nodig om extra landelijke of bovenregionale maatregelen te nemen. Dat melden diverse ministeries, Rijkswaterstaat, de Unie van Waterschappen en de drinkwaterbedrijven na hun wekelijkse overleg, waarin ze de situatie rond de droogte bespreken. Sinds half juli is sprake van een watertekort in Nederland.

7 uur geleden
Rijn bij Lobith staat op laagste peil ooit gemeten

LOBITH (ANP) - De Rijn heeft nog nooit zo laag gestaan. Op donderdag werd bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenkomt, een waterpeil gemeten van 6,47 meter boven NAP, laten data van Rijkswaterstaat zien. Daarmee is het laagterecord van 6,48 meter uit augustus 2022 verbroken. De metingen begonnen in 1866.

7 uur geleden
Ook in hoger beroep vrijspraak in oude verdwijningszaak Zutphen

ARNHEM (ANP) - Een 64-jarige man uit Zutphen is ook in hoger beroep vrijgesproken van de moord op Duncan Zwakke. De 31-jarige Zwakke werd voor het laatst gezien op 17 oktober 1989 in het centrum van Zutphen en verdween daarna spoorloos. Het slachtoffer zou in de kelder van een pand aan de Nieuwstad in de Gelderse stad op gruwelijke wijze zijn omgebracht. Zijn lichaam is nooit gevonden.

7 uur geleden