Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlander topkandidaat voor hoogste functie Commerzbank'

'Nederlander topkandidaat voor hoogste functie Commerzbank'

FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Roland Boekhout is topkandidaat om de nieuwe topman te worden van Commerzbank, als opvolger van vertrekkend bestuursvoorzitter Martin Zielke bij de tweede bank van Duitsland. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

Boekhout werkt sinds begin dit jaar bij Commerzbank als leidinggevende bij de tak voor zakelijke klanten. Hij was daarvoor werkzaam bij ING, verantwoordelijk voor de Nederlandse en Belgische activiteiten van de bank. Eerder was hij al topman van de Duitse activiteiten van ING.

Ook financieel directeur Bettina Orlopp van Commerzbank zou goede kaarten in handen hebben om de hoogste functie te vervullen.

Zielke kondigde vrijdag aan bereid te zijn om zijn functie neer te leggen onder druk van aandeelhouders. Verder maakte president-commissaris Stefan Schmittmann bekend dat hij gaat opstappen. Met name grootaandeelhouder Cerberus Capital Management verwijt de leiding van de bank een mislukt beleid te voeren. De kritiek heeft onder meer betrekking op de kosten en winstgevendheid. Het aandeel Commerzbank verloor dit jaar op de beurs van Frankfurt ongeveer een kwart van zijn waarde.

Meer uit Financieel

Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

48 minuten geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

2 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

2 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

3 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

3 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

4 uur geleden