Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander pakt steeds vaker en langer de fiets

Nederlander pakt steeds vaker en langer de fiets

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders pakken steeds vaker en langer de fiets. In 2023 werd gezamenlijk 19,1 miljard kilometer op de fiets afgelegd, gemiddeld 1065 kilometer per persoon. Tien jaar geleden was dit nog 902 kilometer. De toename van het aantal kilometers hangt volgens brancheverenigingen RAI en BOVAG samen met de groei van het aantal elektrische fietsen.

Van de 804.000 nieuwe fietsen die vorig jaar werden aangeschaft, komt inmiddels 56 procent voor rekening van de e-bike. Nederland voert samen met Frankrijk en Duitsland de Europese verkoopranglijst van elektrische fietsen aan.

Het aantal fietsen, brom- en snorfietsen en motoren in ons land blijft gestaag groeien. In 2023 werd de 800.000ste motorfiets geregistreerd, waarmee het motorfietspark in Nederland nog nooit zo groot is geweest. Vooral jongeren tonen een sterke interesse in motorrijden. De verkoop van nieuwe motoren in de leeftijdsgroep 18 tot 25 jaar steeg met 30 procent.

Meer uit Binnenland

Van Dissel vindt scepsis over mondkapjesplicht nog steeds terecht

DEN HAAG (ANP) - Jaap van Dissel vindt het nog steeds terecht dat hij zich heeft verzet tegen een mondkapjesplicht in de publieke ruimte om de coronapandemie in te dammen. De toenmalig voorzitter van het Outbreak Management Team (OMT) haalde uit verschillende onderzoeken dat hiermee weinig besmettingen voorkomen zouden worden. Daarom was een "dwingend advies" niet op zijn plek, zei Van Dissel tijdens zijn tweede verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona.

3 minuten geleden
Het stikstofpakket is als een Jengatoren, zegt D66

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen van het kabinet zijn als een Jengatoren, zei D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt in het debat over die plannen. "Als je daar random blokjes uit gaat trekken, wordt hij wel heel wankel, en dat wil ik voorkomen."

40 minuten geleden
Heinen waarschuwt: weinig ruimte om oppositie tegemoet te komen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft weinig financiële ruimte om tegemoet te komen aan wensen vanuit de oppositie. Die winstwaarschuwing gaf minister Eelco Heinen (Financiën) voorafgaand aan een gesprek, samen met premier Rob Jetten, met PRO-leider Jesse Klaver. "De marges zijn heel klein", aldus de VVD-bewindsman.

1 uur geleden
D66 vond het 'niet eerlijk' om later nog met koeiennorm te komen

DEN HAAG (ANP) - Het zou "niet eerlijk" zijn geweest naar boeren als het kabinet had gewacht met de regel voor het aantal koeien per hectare, om er later alsnog mee te komen, vindt D66. Op dat onderdeel uit het stikstofpakket kwam kritiek van vooral boeren en rechtse partijen. Zij betogen dat die maatregel, waardoor het aantal koeien in sommige gebieden zou afnemen, niets met stikstof te maken heeft.

1 uur geleden
Sterk vindt geld om bezuiniging langdurige zorg terug te draaien

DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg heeft geld gevonden om de voorgestelde bezuinigingen op langdurige zorg terug te draaien. Door geld specifieker toe te wijzen aan bepaalde sectoren, kunnen die gewoon financieel blijven groeien de komende jaren, schrijft Sterk in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Vijlbrief staat open voor extra toezicht bij worstelend UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) staat open voor extra toezicht bij uitkeringsinstantie UWV. Dat heeft de D66-bewindsman gezegd in een debat met de Tweede Kamer, waar grote zorgen leven over de hardnekkige problemen bij de uitvoering van met name de uitkering bij arbeidsongeschiktheid (WIA).

2 uur geleden
Experts: leg gezondheidsdoelen vast in afspraken met Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - In de afspraken over verduurzaming die het kabinet maakt met staalfabrikant Tata Steel moeten ook concrete gezondheidsdoelen voor omwonenden worden vastgelegd, vindt de Expertgroep Gezondheid IJmond. Daarnaast moet het meetsysteem voor schadelijke stoffen worden verbeterd en fijnmaziger worden en de gegevens over de uitstoot moeten openbaar worden gemaakt.

2 uur geleden