Nederlander krijgt bevel over NAVO-vloot
HAAKONSVERN/DEN HELDER (ANP) - De marineschepen van de NAVO die de Oost- en Noordzee bewaken, staan vanaf donderdag onder bevel van een Nederlander. Commandeur Arjen Warnaar leidt het vlootverband vanaf het Nederlandse fregat Zr. Ms. Tromp, dat als vlaggenschip dient.
Warnaar neemt het commando in een Noorse marinehaven over van zijn Deense voorganger. De Nederlander blijft een jaar aan, dubbel zolang als eerdere commandanten.
De Tromp en de andere schepen van de zogeheten Standing NATO Maritime Group 1 (SNMG1) gaan aan de slag als "politieman op zee", legde Warnaar eerder uit. Ze moeten erop toezien dat vijanden bijvoorbeeld geen sabotageacties plegen tegen kabels, pijpleidingen en andere onderzeese infrastructuur van NAVO-landen, zoals steeds vaker lijkt te gebeuren. Iedere uithoek van de uitgestrekte wateren in Noord-Europa bewaken is onhaalbaar, maar de zeemacht moet saboteurs in ieder geval twee keer laten nadenken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
6 uur geleden