Nederlander krijgt bevel over NAVO-vloot
HAAKONSVERN/DEN HELDER (ANP) - De marineschepen van de NAVO die de Oost- en Noordzee bewaken, staan vanaf donderdag onder bevel van een Nederlander. Commandeur Arjen Warnaar leidt het vlootverband vanaf het Nederlandse fregat Zr. Ms. Tromp, dat als vlaggenschip dient.
Warnaar neemt het commando in een Noorse marinehaven over van zijn Deense voorganger. De Nederlander blijft een jaar aan, dubbel zolang als eerdere commandanten.
De Tromp en de andere schepen van de zogeheten Standing NATO Maritime Group 1 (SNMG1) gaan aan de slag als "politieman op zee", legde Warnaar eerder uit. Ze moeten erop toezien dat vijanden bijvoorbeeld geen sabotageacties plegen tegen kabels, pijpleidingen en andere onderzeese infrastructuur van NAVO-landen, zoals steeds vaker lijkt te gebeuren. Iedere uithoek van de uitgestrekte wateren in Noord-Europa bewaken is onhaalbaar, maar de zeemacht moet saboteurs in ieder geval twee keer laten nadenken.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.
2 uur geledenZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.
2 uur geledenZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige man uit Rotterdam die woensdag werd opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht, blijft veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geleden