Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander krijgt bevel over NAVO-vloot

Nederlander krijgt bevel over NAVO-vloot

HAAKONSVERN/DEN HELDER (ANP) - De marineschepen van de NAVO die de Oost- en Noordzee bewaken, staan vanaf donderdag onder bevel van een Nederlander. Commandeur Arjen Warnaar leidt het vlootverband vanaf het Nederlandse fregat Zr. Ms. Tromp, dat als vlaggenschip dient.

Warnaar neemt het commando in een Noorse marinehaven over van zijn Deense voorganger. De Nederlander blijft een jaar aan, dubbel zolang als eerdere commandanten.

De Tromp en de andere schepen van de zogeheten Standing NATO Maritime Group 1 (SNMG1) gaan aan de slag als "politieman op zee", legde Warnaar eerder uit. Ze moeten erop toezien dat vijanden bijvoorbeeld geen sabotageacties plegen tegen kabels, pijpleidingen en andere onderzeese infrastructuur van NAVO-landen, zoals steeds vaker lijkt te gebeuren. Iedere uithoek van de uitgestrekte wateren in Noord-Europa bewaken is onhaalbaar, maar de zeemacht moet saboteurs in ieder geval twee keer laten nadenken.

Meer uit Binnenland

BuZa bekijkt optie medische evacuatie enkele personen cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.

8 minuten geleden
Bijzonder verzetsmateriaal uit Tweede Wereldoorlog gevonden in KB

DEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.

20 minuten geleden
Iran dreigt Amerikaanse marine aan te vallen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.

51 minuten geleden
Seinstoring verholpen, treinverkeer langzaam weer op gang

UTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.

1 uur geleden
Halsema noemt bekladding monument "ongelooflijk laffe daad"

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".

1 uur geleden
Kamer en kabinet boos over bekladding Nationaal Monument

DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.

1 uur geleden
BuZa: nog geen hulpverzoeken vanaf cruiseschip bij Kaapverdië

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.

2 uur geleden