Nederlander krijgt bevel over NAVO-vloot
HAAKONSVERN/DEN HELDER (ANP) - De marineschepen van de NAVO die de Oost- en Noordzee bewaken, staan vanaf donderdag onder bevel van een Nederlander. Commandeur Arjen Warnaar leidt het vlootverband vanaf het Nederlandse fregat Zr. Ms. Tromp, dat als vlaggenschip dient.
Warnaar neemt het commando in een Noorse marinehaven over van zijn Deense voorganger. De Nederlander blijft een jaar aan, dubbel zolang als eerdere commandanten.
De Tromp en de andere schepen van de zogeheten Standing NATO Maritime Group 1 (SNMG1) gaan aan de slag als "politieman op zee", legde Warnaar eerder uit. Ze moeten erop toezien dat vijanden bijvoorbeeld geen sabotageacties plegen tegen kabels, pijpleidingen en andere onderzeese infrastructuur van NAVO-landen, zoals steeds vaker lijkt te gebeuren. Iedere uithoek van de uitgestrekte wateren in Noord-Europa bewaken is onhaalbaar, maar de zeemacht moet saboteurs in ieder geval twee keer laten nadenken.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek bij het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, is donderdagochtend nog in volle gang. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Zolang het onderzoek gaande is, wordt het huis bewaakt door zwaarbewapende agenten.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
7 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
10 uur geleden