Nederlander kiest iets vaker biologisch voedsel in supermarkt
DEN HAAG (ANP) - Consumenten kiezen in verhouding vaker voor biologisch eten en drinken in de Nederlandse supermarkt. Dat komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van alle bestedingen aan voedsel in de supermarkt ging in de eerste jaarhelft 3,5 procent naar producten met een biologisch keurmerk. Dat is een lichte stijging ten opzichte van de 3,2 procent in de eerste helft van vorig jaar.
Het aandeel biologische producten lag volgens het CBS in bijna alle productcategorieën iets hoger dan een jaar eerder. Vooral de verkoop van biologische aardappelen, groente en fruit nam in verhouding toe. Hiervan bestond in de eerste helft van 2024 nog 4,7 procent uit biologische producten, dit jaar was dat 5,5 procent.
Het CBS merkt verder op dat eieren met ruim 17 procent van alle verkopen het vaakst biologisch zijn. Dranken zijn het minst vaak biologisch. Van alle bestedingen in de supermarkt had hiervan 1,6 procent een biologisch keurmerk.
Het statistiekbureau heeft daarnaast gekeken naar de jaren 2018 tot en met 2024. In deze periode bestond gemiddeld 3 procent van de voeding die supermarkten verkochten uit biologische producten.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
16 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
17 uur geleden