Nederlander keek in 2021 iets minder televisie
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders keken in 2021 iets minder televisie dan een jaar eerder. Gemiddeld zaten mensen zo'n 2 uur en 34 minuten per dag voor de de buis, zes minuten minder dan in 2020, staat in het jaaroverzicht van Stichting KijkOnderzoek (SKO).
De totale schermtijd per dag, inclusief uitgesteld kijken en streamingdiensten, bedroeg 3 uur en 20 minuten. Ook dat is zes minuten minder dan in 2020. Nederlanders keken met 27 minuten per dag wel meer naar uitgestelde tv. Dit was een jaar eerder nog 24 minuten.
Verreweg de meeste mensen zagen het afgelopen jaar de finale van het Eurovisie Songfestival. Bijna 9 miljoen mensen keken minstens een minuut naar het evenement dat afgelopen jaar in Nederland plaatsvond. Naar de hele uitzending keken gemiddeld bijna 5,56 miljoen mensen.
Alleen de EK-wedstrijden van het Nederlands voetbalelftal tegen Oostenrijk (5,57 miljoen) en Tsjechië (5,74) scoorden een nog iets hoger gemiddelde.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.
11 uur geledenGOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.
11 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.
14 uur geleden