Nederlander keek in 2021 iets minder televisie
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders keken in 2021 iets minder televisie dan een jaar eerder. Gemiddeld zaten mensen zo'n 2 uur en 34 minuten per dag voor de de buis, zes minuten minder dan in 2020, staat in het jaaroverzicht van Stichting KijkOnderzoek (SKO).
De totale schermtijd per dag, inclusief uitgesteld kijken en streamingdiensten, bedroeg 3 uur en 20 minuten. Ook dat is zes minuten minder dan in 2020. Nederlanders keken met 27 minuten per dag wel meer naar uitgestelde tv. Dit was een jaar eerder nog 24 minuten.
Verreweg de meeste mensen zagen het afgelopen jaar de finale van het Eurovisie Songfestival. Bijna 9 miljoen mensen keken minstens een minuut naar het evenement dat afgelopen jaar in Nederland plaatsvond. Naar de hele uitzending keken gemiddeld bijna 5,56 miljoen mensen.
Alleen de EK-wedstrijden van het Nederlands voetbalelftal tegen Oostenrijk (5,57 miljoen) en Tsjechië (5,74) scoorden een nog iets hoger gemiddelde.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
16 uur geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
17 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
18 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
20 uur geleden