Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander keek in 2021 iets minder televisie

Nederlander keek in 2021 iets minder televisie

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders keken in 2021 iets minder televisie dan een jaar eerder. Gemiddeld zaten mensen zo'n 2 uur en 34 minuten per dag voor de de buis, zes minuten minder dan in 2020, staat in het jaaroverzicht van Stichting KijkOnderzoek (SKO).

De totale schermtijd per dag, inclusief uitgesteld kijken en streamingdiensten, bedroeg 3 uur en 20 minuten. Ook dat is zes minuten minder dan in 2020. Nederlanders keken met 27 minuten per dag wel meer naar uitgestelde tv. Dit was een jaar eerder nog 24 minuten.

Verreweg de meeste mensen zagen het afgelopen jaar de finale van het Eurovisie Songfestival. Bijna 9 miljoen mensen keken minstens een minuut naar het evenement dat afgelopen jaar in Nederland plaatsvond. Naar de hele uitzending keken gemiddeld bijna 5,56 miljoen mensen.

Alleen de EK-wedstrijden van het Nederlands voetbalelftal tegen Oostenrijk (5,57 miljoen) en Tsjechië (5,74) scoorden een nog iets hoger gemiddelde.

Meer uit Binnenland

Zedenverdachte Jan B. schrijft 900 pagina's handgeschreven tekst

AMSTERDAM (ANP) - Jan B. (67) uit Almere, de verdachte in een zedenzaak met zeker veertien kinderen, heeft tijdens zijn voorarrest in de gevangenis een handgeschreven tekst van negenhonderd pagina's geschreven. Over de inhoud daarvan is donderdag in de rechtbank in Amsterdam verder niets medegedeeld.

8 minuten geleden
5 verdachten TEFAF-roof op lijst meest gezochte voortvluchtigen

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen en een vrouw uit Servië die worden verdacht van betrokkenheid bij de miljoenenroof op de kunstbeurs TEFAF in Maastricht zijn donderdag toegevoegd aan de Europese lijst van de meest gezochte voortvluchtigen. Het gaat om Aleksandar Cenic (50), Aleksandar Stojiljkovic (50), Dusko Dimitrijevic (50), Bratislav Stojanovic (41) en Ninoslava Jovic (41).

11 minuten geleden
Mentale problemen jongeren houden jaren na corona aan

DEN HAAG (ANP) - De mentale gezondheid van jongeren tussen de 16 en 25 jaar is nog niet hersteld van de coronapandemie. Het aandeel jongeren met suïcidegedachten steeg in korte tijd van 9 procent in december 2021 naar 17 procent in maart 2022 en bleef tot eind 2025 verhoogd. Dat blijkt uit vijf jaar onderzoek van vijf gezondheidsorganisaties, waaronder het RIVM en Nivel.

1 uur geleden
XR dagvaardt politie en Staat om duidelijke identificatie agenten

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft de politie en de Nederlandse staat gedagvaard om af te dwingen dat agenten bij demonstraties duidelijke identificatie dragen. Doen zij dat niet, dan is het lastig om effectief klachten in te dienen bij gevallen van "buitensporig politiegeweld", schrijft de klimaatactiegroep. Eerder dit jaar zei een rechter dat het niet mogelijk was iemand te vervolgen voor de gebroken pols van een aangehouden XR-demonstrant omdat het niet vast te stellen was welke agenten betrokken waren.

3 uur geleden
Oproep aan Kamer: schrap belastingverhoging op leidingwater

DEN HAAG (ANP) - Tien brancheorganisaties hebben de Tweede Kamer opgeroepen om de voorgenomen belastingverhoging op leidingwater te schrappen. Het kabinet wil het tarief vanaf 1 januari met 10 cent verhogen, naar 0,537 euro per 1000 liter. Volgens de brancheorganisaties van onder meer drinkwaterbedrijven, zakelijke energie- en waterverbruikers, de chemische industrie, horeca, bierbrouwerijen en autowasserijen, schiet het kabinet hiermee zijn doel voorbij.

7 uur geleden
Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

10 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

10 uur geleden