Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander keek in 2020 dagelijks 4 minuten langer tv

Nederlander keek in 2020 dagelijks 4 minuten langer tv

HILVERSUM (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar gemiddeld 3 uur en 26 minuten per dag voor een televisiescherm doorgebracht. Dat is 14 minuten meer dan in 2019, meldt de Stichting Kijkonderzoek (SKO).

Per dag keken mensen ongeveer 136 minuten live televisie en 24 minuten werden besteed aan het terugkijken van programma's. In 2019 was dit nog 20 minuten per dag.

Daarnaast keken mensen zo'n drie kwartier per dag naar andere diensten dan televisiezenders, zoals video on demand-diensten (Netflix, Videoland en Disney+). Dat is 10 minuten meer dan in 2019.

Best bekeken

De toespraak van premier Mark Rutte (met daarin de aankondiging van de tweede lockdown) op 14 december was met gemiddeld 6 miljoen kijkers (6.035.000) de best bekeken uitzending. Er keken in totaal bijna 8 miljoen naar de Nationale Dodenherdenking van 4 mei (met de veelgeprezen speech van koning Willem-Alexander), maar Rutte trok gemiddeld de meeste kijkers over de hele uitzending. Daarmee was de toespraak van de premier zelfs de op één-na-best bekeken uitzending sinds de start van de metingen door SKO in 2002.

In de categorie sportprogramma was de voetbalwedstrijd Nederland - Bosnië en Herzegovina van 15 november 2020 met gemiddeld bijna 2,8 miljoen kijkers (2.782.000) de meest bekeken sportuitzending van 2020.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

1 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

7 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

11 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

15 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

16 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

17 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

18 uur geleden