Nederlander keek in 2020 dagelijks 4 minuten langer tv
HILVERSUM (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar gemiddeld 3 uur en 26 minuten per dag voor een televisiescherm doorgebracht. Dat is 14 minuten meer dan in 2019, meldt de Stichting Kijkonderzoek (SKO).
Per dag keken mensen ongeveer 136 minuten live televisie en 24 minuten werden besteed aan het terugkijken van programma's. In 2019 was dit nog 20 minuten per dag.
Daarnaast keken mensen zo'n drie kwartier per dag naar andere diensten dan televisiezenders, zoals video on demand-diensten (Netflix, Videoland en Disney+). Dat is 10 minuten meer dan in 2019.
Best bekeken
De toespraak van premier Mark Rutte (met daarin de aankondiging van de tweede lockdown) op 14 december was met gemiddeld 6 miljoen kijkers (6.035.000) de best bekeken uitzending. Er keken in totaal bijna 8 miljoen naar de Nationale Dodenherdenking van 4 mei (met de veelgeprezen speech van koning Willem-Alexander), maar Rutte trok gemiddeld de meeste kijkers over de hele uitzending. Daarmee was de toespraak van de premier zelfs de op één-na-best bekeken uitzending sinds de start van de metingen door SKO in 2002.
In de categorie sportprogramma was de voetbalwedstrijd Nederland - Bosnië en Herzegovina van 15 november 2020 met gemiddeld bijna 2,8 miljoen kijkers (2.782.000) de meest bekeken sportuitzending van 2020.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
3 uur geledenUITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
4 uur geleden