Nederlander kandidaat voorzitterschap paralympisch comité Europa
ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft Raymon Blondel naar voren geschoven als kandidaat voor het voorzitterschap van het Europees Paralympisch Comité (EPC). Blondel is bestuurslid van NOC*NSF en voorzitter van het Nederlands Paralympisch Comité. De 54-jarige bestuurder neemt het bij de verkiezing op 6 november op tegen Asa Llinares Norlin, voorzitter van het paralympisch comité van Zweden en de huidige vicevoorzitter van het EPC.
"Ik ben enorm gemotiveerd om de uitdagingen van de Europese paralympische beweging op te pakken", zegt Blondel, die eerder voorzitter was van de Nederlandse Ski Vereniging. "Er schuilt heel veel potentie in het Europees Paralympisch Comité. We kunnen als gezamenlijke paralympische comités in Europa een veel inclusiever continent creëren door middel van paralympische sport."
Eind vorig jaar legde voorzitter Ratko Kovacic zijn functie neer bij het EPC. Vicevoorzitter Terje Jentoft Roel uit Noorwegen nam zijn taken daarna over, Norlin werd van bestuurslid gepromoveerd tot vicevoorzitter. De 55 leden van het paralympisch comité van Europa kiezen volgende maand een nieuwe voorzitter voor de komende vier jaar.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
35 minuten geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
19 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
23 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geleden