Nederlander Hoyte van Hoytema wint BAFTA voor Oppenheimer
LONDEN (ANP) - De Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema heeft zondag een BAFTA gewonnen. De filmmaker won met Oppenheimer in de categorie beste camerawerk, melden Britse media die bij de ceremonie aanwezig zijn.
Voor de 52-jarige Van Hoytema is het zijn eerste BAFTA. Hij maakte al drie keer eerder kans maar liep de belangrijkste Britse filmprijs in 2012, 2015 en 2018 mis met respectievelijk de films Tinker Tailor Soldier Spy, Interstellar en Dunkirk.
Van Hoytema kan volgende maand ook een Oscar winnen voor zijn camerawerk in Oppenheimer. Hij maakt voor de tweede keer kans. Zijn eerdere nominatie voor Dunkirk verzilverde hij niet.
De in Zwitserland geboren Nederlander maakte de laatste jaren naam door mee te werken aan een aantal grote internationale films. Met regisseur Christopher Nolan maakte hij Interstellar, Dunkirk, Tenet en Oppenheimer. Ook was hij verantwoordelijk voor de Bond-film Spectre.
De BAFTA's worden zondag voor de 77e keer uitgereikt. De ceremonie wordt later zondagavond met vertraging uitgezonden op de Britse televisie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.
4 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".
41 minuten geledenSAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
3 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
20 uur geleden