Nederlander gezocht in Australische moordzaak overleden
SYDNEY (ANP) - Een Nederlander die in Australië werd gezocht in een moordzaak is overleden. De politie vond vrijdag een lichaam in de zoektocht naar de 24-jarige man en uit onderzoek blijkt dat het inderdaad om dezelfde persoon gaat, aldus Sky News Australia.
De moordzaak draait om een 21-jarige vrouw die woensdag dood werd gevonden op een prestigieuze privéschool in Sydney. Zij werkte net als de man op de sportafdeling van de onderwijsinstelling. Australische media melden dat de twee kort een relatie hadden en dat de vrouw deze recent beëindigde.
De overleden vrouw werd volgens Australische media gevonden nadat de man het noodnummer had gebeld met informatie over de vindplek. De politie slaagde erin de locatie van het telefoontje te achterhalen, schrijven ze verder. Op die plek, bij een klif in het oosten van Sydney, vonden agenten spullen van de man en vrijdag werd zijn lichaam er ook gevonden.
De politie zei eerder volgens de krant Sydney Morning Herald rekening te houden met de mogelijkheid dat man zelfmoord heeft gepleegd.
Meer uit Binnenland
GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
36 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen hebben maandagochtend gebruikgemaakt van de mogelijkheid om de vorige week overleden Hans van Manen een laatste groet te brengen. Dat gebeurde in de Nationale Opera & Ballet in Amsterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is zeer kritisch over een voorstel van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) om de huidige norm voor stikstofneerslag in kwetsbare natuurgebieden te vervangen door een wettelijk doel om de uitstoot te verminderen. Het natuurherstel waartoe Nederland verplicht is, kan daardoor in gevaar komen, waarschuwt de belangrijkste adviseur van het kabinet op het gebied van wetgeving in een advies.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.
8 uur geleden