
Nederlander gezocht in Australische moordzaak overleden
SYDNEY (ANP) - Een Nederlander die in Australië werd gezocht in een moordzaak is overleden. De politie vond vrijdag een lichaam in de zoektocht naar de 24-jarige man en uit onderzoek blijkt dat het inderdaad om dezelfde persoon gaat, aldus Sky News Australia.
De moordzaak draait om een 21-jarige vrouw die woensdag dood werd gevonden op een prestigieuze privéschool in Sydney. Zij werkte net als de man op de sportafdeling van de onderwijsinstelling. Australische media melden dat de twee kort een relatie hadden en dat de vrouw deze recent beëindigde.
De overleden vrouw werd volgens Australische media gevonden nadat de man het noodnummer had gebeld met informatie over de vindplek. De politie slaagde erin de locatie van het telefoontje te achterhalen, schrijven ze verder. Op die plek, bij een klif in het oosten van Sydney, vonden agenten spullen van de man en vrijdag werd zijn lichaam er ook gevonden.
De politie zei eerder volgens de krant Sydney Morning Herald rekening te houden met de mogelijkheid dat man zelfmoord heeft gepleegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
2 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
8 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
11 uur geleden