Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander betaalt volgend jaar 6,1 miljard euro wegenbelasting

Nederlander betaalt volgend jaar 6,1 miljard euro wegenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders betalen in 2021 naar schatting zo'n 6,1 miljard euro aan wegenbelasting, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Verwacht wordt dat de wegenbelasting die het Rijk int komend jaar lager uitvalt dan in 2020, terwijl die voor de provincies juist stijgt.

Het Rijk verwacht komend jaar in totaal 4,4 miljard euro te innen, 0,6 procent minder dan de eerste raming voor 2020. Met name het feit dat voor het groeiende aantal elektrische auto's geen wegenbelasting hoeft te worden betaald, veroorzaakt de daling. Ook werden dit jaar vanwege de coronacrisis minder auto's geïmporteerd en dus verkocht.

In de provincies worden de inkomsten uit de wegenbelasting geschat op 1,7 miljard euro, 2,5 procent meer dan een jaar eerder. Een van de redenen voor de groei is de verhoging van de tarieven, ook wel opcenten genoemd. De verschillen tussen de provincies zijn echter groot. Vijf van de twaalf provincies, Utrecht, Noord-Brabant, Gelderland, Groningen en Flevoland, verhogen voor 2021 de tarieven. Ook ontwikkelt het aantal auto's zich niet in elke provincie hetzelfde.

Van alle Nederlandse autobezitters betalen die in Groningen in 2021 het meest aan opcenten, 64,54 euro per kwartaal. Voor een dieselauto van 1200 kilo betaalt de Groningse autobezitter in totaal zo’n 323 euro per kwartaal aan wegenbelasting. In vergelijking met de goedkoopste provincie, Noord-Holland, scheelt dat zo'n 18 euro. Daar betaalt een autobezitter voor een vergelijkbare auto 46,97 euro aan opcenten en in totaal 305 euro aan wegenbelasting.

Meer uit Binnenland

Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

1 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

2 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

3 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

4 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

5 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

5 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

5 uur geleden