
Nederlander beschuldigd van beschadiging muur Herculaneum
ROME (ANP/RTR) - Een Nederlandse toerist wordt in Italië beschuldigd van het bekladden van een muur met een fresco in Herculaneum. De muur is onderdeel van een woning in het archeologische gebied.
De Italiaanse politie meldt dat de 27-jarige Nederlander snel werd geïdentificeerd nadat medewerkers een graffititekst ontdekten op een wit gedeelte van de beschilderde muur. De tag, een soort handtekening, behoort volgens de politie toe aan de toerist. De Nederlander wordt beschuldigd van het beschadigen van kunstwerken.
Minister van Cultureel Erfgoed Gennaro Sangiuliano heeft boos gereageerd op het voorval. Hij noemde dergelijk vandalisme schadelijk voor het erfgoed en de identiteit van zijn land. Daarom moet het streng worden bestraft, stelde de minister. Italië is al eerder opgeschrikt door vergelijkbare incidenten. Dat leidde tot invoering van hoge boetes voor het beschadigen van cultureel erfgoed. De boetebedragen kunnen in de tienduizenden euro's lopen.
De Romeinse kuststad Herculaneum werd in het jaar 79 samen met het grotere Pompeï weggevaagd bij de uitbarsting van de vulkaan Vesuvius. Herculaneum kwam onder een dikke laag as te liggen, die de ruïnes niet alleen beschermde tegen dieven, maar ook bijzonder goed achterliet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland vindt dat het demissionaire kabinet-Schoof voorbarig is in zijn conclusie dat er strenger besloten kan worden op lopende en nieuwe asielaanvragen van Syriërs. Het is bepaald nog niet veilig in het land, aldus de organisatie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syriërs in een lopende asielprocedure of die zich nieuw in Nederland melden, krijgen te maken met een strengere beoordeling. De veiligheidssituatie is sinds de val van het regime-Assad zo verbeterd, dat niet meer zonder meer wordt aangenomen dat zij bij terugkeer gevaar zouden lopen, schrijft waarnemend asielminister David van Weel (VVD) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam komt dit jaar 18 miljoen euro tekort, ondanks onder meer tientallen miljoenen extra vanuit het Rijk via het gemeentefonds en hogere inkomsten uit de belastingen op vastgoed. Dat staat in de tussentijdse aanpassing van de gemeentebegroting. Het tekort vult de stad aan vanuit de gemeentelijke reservepot. De stad zet ook alvast 20 miljoen euro opzij om toekomstige tegenvallers op te vangen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof gaat niet mee in het verzoek van voetballer Quincy Promes dat hij niet wordt opgepakt als hij naar Nederland komt. De voetballer, die momenteel in Dubai verblijft, wil terugkeren naar Nederland, maar alleen als hij dan niet in de cel komt in afwachting van de strafzaak tegen hem. Het hof in Amsterdam geeft daaraan geen gehoor. "Er komt geen schorsing van het bevel gevangenneming", aldus de rechter dinsdag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof roept mensen die afgelopen weekend auto's hebben tegengehouden aan de grens op zich aan de wet te houden. Hij sprak zich verder niet uit tegen de acties en zei de frustraties van mensen te begrijpen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het afblazen van de treinstaking op donderdag is een bewuste keuze van de vakbonden, bedoeld om extra onrust bij NS te veroorzaken. Dat heeft CNV-onderhandelaar Henk Jongsma laten weten aan het ANP. De bonden hadden namelijk signalen dat de spoorvervoerder al een alternatieve dienstregeling had klaarliggen voor donderdag. Door niet te staken denken de bonden nu voor meer onrust te kunnen zorgen, in de hoop de werkgever zo te bewegen gehoor te geven aan hun eisen voor een nieuwe cao.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Prinses Amalia heeft dinsdag bij een val van haar paard haar bovenarm gebroken. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). De prinses van Oranje wordt in het UMC Utrecht geopereerd.
12 uur geleden