Nederlander Bert Kroese wordt hoofd statistiek en data van IMF
WASHINGTON (ANP) - De Nederlander Bert Kroese wordt de leider van het statistiekbureau van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva bekendgemaakt. Kroese is nu plaatsvervangend directeur-generaal van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Per 15 augustus wordt de 54-jarige Nederlander 'Chief Statistician and Data Officer' en 'Director of the Statistics Department' bij het IMF. "Hij komt bij ons met een uitstekende staat van dienst als strategisch leider, manager en toegewijd ambtenaar na meer dan 25 jaar te hebben gewerkt bij het CBS", zegt Georgieva in een toelichting. Ze noemt hem verder een "bewezen innovator" met een toekomstgerichte visie.
Kroese was bij het CBS onder meer verantwoordelijk voor de samenwerking op statistisch gebied met internationale organisaties als de VN en Eurostat. Hij speelde volgens het CBS ook een belangrijke rol bij de ontwikkeling van nieuwe meetmethoden en data over het klimaat.
"Het feit dat het IMF hem heeft gevraagd voor deze prestigieuze positie zegt alles over Bert", zegt directeur-generaal Angelique Berg in een toelichting op de benoeming van Kroese. "Hij heeft enorm veel betekend voor de ontwikkeling van het CBS tot een van de meest toonaangevende statistiekbureaus ter wereld. Bert stond aan de basis van veel innovaties waarmee het CBS naam heeft gemaakt."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
11 uur geleden