Nederlander bekent steekpartij in Duitse school
STUTTGART (ANP) - De 24-jarige Nederlander die vrijdagavond in Stuttgart werd aangehouden voor een steekpartij in een Zuid-Duitse basisschool heeft bekend. De man stak volgens de politie willekeurig een 7-jarig meisje en een 61-jarige vrouw neer in de school in de nabijgelegen plaats Esslingen. Hij zit op last van een onderzoeksrechter vast op verdenking van poging tot doodslag, melden politie en justitie zaterdag.
Het onderzoek naar een motief loopt nog, waarbij ook wordt gekeken naar een psychische aandoening. Een politiek gemotiveerde misdaad wordt uitgesloten.
Het meisje was volgens de politie een willekeurig slachtoffer en kende de man voor zover bekend niet. Zij was met enkele andere kinderen in de school voor een vakantieprogramma. Door "moedig" ingrijpen wist de 61-jarige vrouw de aanval te stoppen, waarna de Nederlander op de vlucht sloeg.
Zwaargewond
Het gebruikte keukenmes werd later in zijn huis in Esslingen gevonden. De man had kort daarvoor een voorbijganger in Stuttgart gevraagd de politie te waarschuwen omdat hij verantwoordelijk was voor de steekpartij.
Beide slachtoffers liggen zwaargewond in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
6 uur geleden