Nederlander bekent steekpartij in Duitse school
STUTTGART (ANP) - De 24-jarige Nederlander die vrijdagavond in Stuttgart werd aangehouden voor een steekpartij in een Zuid-Duitse basisschool heeft bekend. De man stak volgens de politie willekeurig een 7-jarig meisje en een 61-jarige vrouw neer in de school in de nabijgelegen plaats Esslingen. Hij zit op last van een onderzoeksrechter vast op verdenking van poging tot doodslag, melden politie en justitie zaterdag.
Het onderzoek naar een motief loopt nog, waarbij ook wordt gekeken naar een psychische aandoening. Een politiek gemotiveerde misdaad wordt uitgesloten.
Het meisje was volgens de politie een willekeurig slachtoffer en kende de man voor zover bekend niet. Zij was met enkele andere kinderen in de school voor een vakantieprogramma. Door "moedig" ingrijpen wist de 61-jarige vrouw de aanval te stoppen, waarna de Nederlander op de vlucht sloeg.
Zwaargewond
Het gebruikte keukenmes werd later in zijn huis in Esslingen gevonden. De man had kort daarvoor een voorbijganger in Stuttgart gevraagd de politie te waarschuwen omdat hij verantwoordelijk was voor de steekpartij.
Beide slachtoffers liggen zwaargewond in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftien maanden na de aanhouding van advocaat Vito Shukrula is het strafrechtelijk onderzoek naar hem nog niet afgerond, meldt het Openbaar Ministerie dinsdag. Voor de strafzaak tegen de voormalige advocaat van Ridouan Taghi is nog geen datum bekend.
17 minuten geledenALMELO/REES (ANP) - In Almelo is een man aangehouden in verband met mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 35-jarige Nederlander in een hotelkamer in het Duitse Rees. Dat bevestigt het Duitse Openbaar Ministerie.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is dinsdagochtend om 08.00 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie. Er zijn drie verdachten aangehouden, maar het is nog niet bekend of er sprake is van een misdrijf, zegt een woordvoerder.
39 minuten geledenTEXEL (ANP) - De menselijke resten die drie jaar geleden op het strand van Texel zijn aangetroffen zijn van twee Afghaanse vluchtelingen van 20 en 27 jaar oud. Dat heeft de politie dinsdag bekendgemaakt. De politie vermoedt dat de mannen op weg waren van Frankrijk naar Engeland.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De 69-jarige man die half april in zijn rolstoel in Utrecht in brand werd gestoken, liep daarbij over 20 procent van zijn lichaam derdegraads brandwonden op. Dat bleek dinsdag tijdens een eerste voorbereidende zitting tegen twee verdachten in de rechtbank in Utrecht. Er was daardoor sprake van "levensgevaar", zei de rechtbank. Die sprak van een "heftige en trieste zaak".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Regisseur en actrice Halina Reijn krijgt dit jaar het Gouden Kalf voor de Filmcultuur. De prijs gaat jaarlijks naar mensen of organisaties die zich "op uitzonderlijke wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse filmcultuur".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft in het hele land de dienstregeling aangepast om onder andere het vervoer van reizigers naar het raceweekend in Zandvoort in goede banen te leiden. Behalve de Dutch Grand Prix op het circuit (van 21 tot en met 23 augustus) zijn er nog andere evenementen, zoals Lowlands in Biddinghuizen en bovendien werkt ProRail op veel trajecten aan het spoor. En dan is een deel van de NS-medewerkers ook nog met vakantie. NS verwacht dat weekend dagelijks 50.000 reizigers naar Zandvoort heen en weer te brengen.
2 uur geleden