Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander bekent steekpartij in Duitse school

Nederlander bekent steekpartij in Duitse school

STUTTGART (ANP) - De 24-jarige Nederlander die vrijdagavond in Stuttgart werd aangehouden voor een steekpartij in een Zuid-Duitse basisschool heeft bekend. De man stak volgens de politie willekeurig een 7-jarig meisje en een 61-jarige vrouw neer in de school in de nabijgelegen plaats Esslingen. Hij zit op last van een onderzoeksrechter vast op verdenking van poging tot doodslag, melden politie en justitie zaterdag.

Het onderzoek naar een motief loopt nog, waarbij ook wordt gekeken naar een psychische aandoening. Een politiek gemotiveerde misdaad wordt uitgesloten.

Het meisje was volgens de politie een willekeurig slachtoffer en kende de man voor zover bekend niet. Zij was met enkele andere kinderen in de school voor een vakantieprogramma. Door "moedig" ingrijpen wist de 61-jarige vrouw de aanval te stoppen, waarna de Nederlander op de vlucht sloeg.

Zwaargewond

Het gebruikte keukenmes werd later in zijn huis in Esslingen gevonden. De man had kort daarvoor een voorbijganger in Stuttgart gevraagd de politie te waarschuwen omdat hij verantwoordelijk was voor de steekpartij.

Beide slachtoffers liggen zwaargewond in het ziekenhuis.

Meer uit Binnenland

Nederlandse politie speurde op verzoek Belgen mee naar drones

'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - De Brabantse politie is door haar Belgische collega's gevraagd uit te kijken naar de onbekende drones die afgelopen dagen onder meer over een vliegbasis niet ver van Nederland vlogen. Maar ze zijn in Nederland niet gezien, laat de politie Oost-Brabant weten.

51 minuten geleden
Marengo-hoofdverdachte Taghi blijft zonder advocaat

AMSTERDAM (ANP) - Het is opnieuw niet gelukt om nieuwe advocaten te vinden voor Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, meldt het gerechtshof Amsterdam. Gesprekken met twee potentiële kandidaten zijn op niets uitgelopen. Donderdag is een extra zitting gepland om de verdedigingssituatie van Taghi te bespreken, in de rechtbank van de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Taghi moet daarbij aanwezig zijn.

1 uur geleden
Advocaten: zaak kopstuk mensensmokkelbende Eritrea is ongeldig

ZWOLLE (ANP) - De advocaten van de Eritreeër Amanuel W., verdacht van het leiden van een gewelddadige mensensmokkelbende, vinden dat de strafzaak tegen de man van tafel moet, omdat de vervolging niet geldig is. Maandag is in de rechtbank in Zwolle de inhoudelijke behandeling van de zaak begonnen. De rechtbank heeft negen dagen voor het megaproces uitgetrokken.

2 uur geleden
Asielzoeker met lage kans op vergunning mag niet meer werken

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met een lage kans op een verblijfsvergunning mogen niet meer werken, heeft minister Mariëlle Paul van Sociale Zaken en Werkgelegenheid besloten. Asielzoekers die waarschijnlijk wel mogen blijven, mogen juist sneller aan het werk, na drie maanden in plaats van zes maanden nadat de procedure is gaan lopen.

3 uur geleden
Acteur en presentator Joost Prinsen (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Acteur en presentator Joost Prinsen is overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd na berichtgeving van NRC. Prinsen overleed maandag in Amsterdam aan de gevolgen van kanker en een herseninfarct.

3 uur geleden
Man met 91.000 euro en heroïne aangehouden na steekproefcontrole

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in Rotterdam een man aangehouden die 3 kilo heroïne en 91.000 euro op zak had. De man werd donderdagavond bij toeval gecontroleerd bij de metrohalte Marconiplein, waar de politie bezig was met preventief fouilleren. De politie maakte de aanhouding van de 46-jarige Rotterdammer maandag bekend.

4 uur geleden
Sommige bedrijven in Utrecht vragen personeel thuis te werken

UTRECHT (ANP) - Verschillende bedrijven in Utrecht hebben hun personeel gevraagd maandag thuis te werken, na de ontdekking van een bacterie in het drinkwater in de stad. Zowel Rabobank als ASR deed dit advies aan hun medewerkers, laten woordvoerders van de financiële instellingen weten.

4 uur geleden