Nederlander Artz wint bij EK wielrennen bij beloften
HEUSDEN-ZOLDER (ANP/BELGA) - Huub Artz heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen in Heusden-Zolder de wegwedstrijd bij de beloften gewonnen. De 22-jarige Nederlander was na 162 kilometer twee seconden sneller dan de Duitser Niklas Behrens. De Fransman Léandre Lozouet werd op tien seconden achterstand derde.
Artz ondertekende in maart van dit jaar een tweejarig contract bij Intermarché-Wanty. Hij komt nu nog uit voor de opleidingsploeg Team Wanty-ReUz-Technord en begint in 2025 als profwielrenner bij de Belgische WorldTourformatie.
"Deze Europese titel is ongelooflijk, zo onverwacht", reageert Artz via een persbericht van zijn ploeg. "Ik dacht dat de wind een bepalende factor zou kunnen zijn, maar ik vreesde een massasprint. Gelukkig ontwikkelde de wedstrijd zich veel eerder dan verwacht. Vandaag speelde het perfecte scenario voor de wedstrijd zich af. We zaten in een ideale situatie met drie sterke Nederlandse renners. Uiteindelijk komt het erop neer wie de beste benen van de dag heeft en vandaag was ik dat. Ik ben ongelooflijk trots op mijn wedstrijd en deze titel."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
7 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
8 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
20 uur geleden