Nederlander Artz wint bij EK wielrennen bij beloften
HEUSDEN-ZOLDER (ANP/BELGA) - Huub Artz heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen in Heusden-Zolder de wegwedstrijd bij de beloften gewonnen. De 22-jarige Nederlander was na 162 kilometer twee seconden sneller dan de Duitser Niklas Behrens. De Fransman Léandre Lozouet werd op tien seconden achterstand derde.
Artz ondertekende in maart van dit jaar een tweejarig contract bij Intermarché-Wanty. Hij komt nu nog uit voor de opleidingsploeg Team Wanty-ReUz-Technord en begint in 2025 als profwielrenner bij de Belgische WorldTourformatie.
"Deze Europese titel is ongelooflijk, zo onverwacht", reageert Artz via een persbericht van zijn ploeg. "Ik dacht dat de wind een bepalende factor zou kunnen zijn, maar ik vreesde een massasprint. Gelukkig ontwikkelde de wedstrijd zich veel eerder dan verwacht. Vandaag speelde het perfecte scenario voor de wedstrijd zich af. We zaten in een ideale situatie met drie sterke Nederlandse renners. Uiteindelijk komt het erop neer wie de beste benen van de dag heeft en vandaag was ik dat. Ik ben ongelooflijk trots op mijn wedstrijd en deze titel."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
8 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
12 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
12 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
16 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
19 uur geleden