Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander Artz wint bij EK wielrennen bij beloften

Nederlander Artz wint bij EK wielrennen bij beloften

HEUSDEN-ZOLDER (ANP/BELGA) - Huub Artz heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen in Heusden-Zolder de wegwedstrijd bij de beloften gewonnen. De 22-jarige Nederlander was na 162 kilometer twee seconden sneller dan de Duitser Niklas Behrens. De Fransman Léandre Lozouet werd op tien seconden achterstand derde.

Artz ondertekende in maart van dit jaar een tweejarig contract bij Intermarché-Wanty. Hij komt nu nog uit voor de opleidingsploeg Team Wanty-ReUz-Technord en begint in 2025 als profwielrenner bij de Belgische WorldTourformatie.

"Deze Europese titel is ongelooflijk, zo onverwacht", reageert Artz via een persbericht van zijn ploeg. "Ik dacht dat de wind een bepalende factor zou kunnen zijn, maar ik vreesde een massasprint. Gelukkig ontwikkelde de wedstrijd zich veel eerder dan verwacht. Vandaag speelde het perfecte scenario voor de wedstrijd zich af. We zaten in een ideale situatie met drie sterke Nederlandse renners. Uiteindelijk komt het erop neer wie de beste benen van de dag heeft en vandaag was ik dat. Ik ben ongelooflijk trots op mijn wedstrijd en deze titel."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

47 minuten geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

3 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

3 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

3 uur geleden