Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie

Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie

GENT (ANP) - De Belgische politie weet nog altijd niet wat er achter de verdwijning zit van een Nederlandse man, die eind januari voor het laatst werd gezien in Gent. Het gaat om de 44-jarige Maarten Dickhoff uit Alphen aan den Rijn. Zondag heeft de politie een nieuw opsporingsbericht geplaatst, en nieuwe beelden getoond van de man.

Het is volgens de politie volstrekt onduidelijk wat er aan de hand is. De Belgische politie zegt in het Vlaamse programma Faroek rekening te houden met "alle mogelijke hypotheses" en noemt zijn verdwijning "onrustwekkend".

"Voor zover wij weten, heeft hij ook geen banden met het criminele milieu", zegt een rechercheur van de politie in Aalter in het programma. Dickhoff is volgens haar "geen probleemzoeker, eerder iemand die anderen zou helpen mocht dat nodig zijn".

Autoritten

Dickhoff werd op 23 en 24 januari nog gezien. Hij bezocht op 23 januari een casino in Oostende, reed daarna naar een McDonald's in Gouda en rekende daar om 19.19 uur af. Daarna reed hij terug naar Oostende, een afstand van meer dan 200 kilometer. De Belgische politie weet niet waarom de man weer terugging naar Oostende.

Enkele uren later werd hij ook nog gezien in een parkeergarage, en in de vroege ochtend reed hij richting Gent. Dat is volgens de politie opvallend, omdat hij een hotelkamer had geboekt in Oostende. Dickhoff werd voor het laatst gefilmd bij een tankstation in de plaats Drongen. Zijn auto werd nog gezien in Gent, ter hoogte van staalbedrijf ArcelorMittal.

Achtergelaten auto

Sindsdien ontbreekt ieder spoor van de Alphenaar. Zijn donkere Volkswagen Transporter-busje werd een maand later gevonden op een parkeerplaats in Aalter, zo'n 50 kilometer van de plek waar zijn auto voor het laatst was gezien. Zijn telefoons, sleutels, portemonnee en paspoort lagen niet meer in de auto, zijn reiskoffer wel. Hoe de auto in Aalter terecht is gekomen, is ook nog niet duidelijk.

De Belgische politie zegt geen idee te hebben wie de auto daar heeft achtergelaten. "Dat is voor ons een raadsel", zegt een agent van de politie in Aalter in het programma Faroek. "Voor zover wij weten, is er niemand die Maarten kende hier in de buurt."

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

9 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

10 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

17 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

17 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

19 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

19 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

21 uur geleden