Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie

Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie

GENT (ANP) - De Belgische politie weet nog altijd niet wat er achter de verdwijning zit van een Nederlandse man, die eind januari voor het laatst werd gezien in Gent. Het gaat om de 44-jarige Maarten Dickhoff uit Alphen aan den Rijn. Zondag heeft de politie een nieuw opsporingsbericht geplaatst, en nieuwe beelden getoond van de man.

Het is volgens de politie volstrekt onduidelijk wat er aan de hand is. De Belgische politie zegt in het Vlaamse programma Faroek rekening te houden met "alle mogelijke hypotheses" en noemt zijn verdwijning "onrustwekkend".

"Voor zover wij weten, heeft hij ook geen banden met het criminele milieu", zegt een rechercheur van de politie in Aalter in het programma. Dickhoff is volgens haar "geen probleemzoeker, eerder iemand die anderen zou helpen mocht dat nodig zijn".

Autoritten

Dickhoff werd op 23 en 24 januari nog gezien. Hij bezocht op 23 januari een casino in Oostende, reed daarna naar een McDonald's in Gouda en rekende daar om 19.19 uur af. Daarna reed hij terug naar Oostende, een afstand van meer dan 200 kilometer. De Belgische politie weet niet waarom de man weer terugging naar Oostende.

Enkele uren later werd hij ook nog gezien in een parkeergarage, en in de vroege ochtend reed hij richting Gent. Dat is volgens de politie opvallend, omdat hij een hotelkamer had geboekt in Oostende. Dickhoff werd voor het laatst gefilmd bij een tankstation in de plaats Drongen. Zijn auto werd nog gezien in Gent, ter hoogte van staalbedrijf ArcelorMittal.

Achtergelaten auto

Sindsdien ontbreekt ieder spoor van de Alphenaar. Zijn donkere Volkswagen Transporter-busje werd een maand later gevonden op een parkeerplaats in Aalter, zo'n 50 kilometer van de plek waar zijn auto voor het laatst was gezien. Zijn telefoons, sleutels, portemonnee en paspoort lagen niet meer in de auto, zijn reiskoffer wel. Hoe de auto in Aalter terecht is gekomen, is ook nog niet duidelijk.

De Belgische politie zegt geen idee te hebben wie de auto daar heeft achtergelaten. "Dat is voor ons een raadsel", zegt een agent van de politie in Aalter in het programma Faroek. "Voor zover wij weten, is er niemand die Maarten kende hier in de buurt."

Meer uit Binnenland

Hof legt Hasna A. 9 jaar cel op voor slavernij in Syrië

SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof heeft woensdag de 34-jarige Syriëganger Hasna A. uit Enschede veroordeeld tot negen jaar cel. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep tien jaar cel geëist, gelijk aan het vonnis van de rechtbank in 2024.

1 uur geleden
Verdachte poging moord kinderen was mogelijk psychotisch

BREDA (ANP) - De 49-jarige man die in december in zijn woning in Moergestel zou hebben geprobeerd zijn twee jonge kinderen te vermoorden, leed al ruim een half jaar aan slapeloosheid en verkeerde mogelijk in een psychose toen hij het geweld pleegde. Dat zegt zijn advocaat.

2 uur geleden
Hoogste aantal asielzoekers in Ter Apel sinds oktober 2024

TER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zaten 2170 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat is het hoogste aantal sinds 23 oktober 2024, anderhalf jaar geleden. Volgens opvangorgaan COA zitten alle opvanglocaties in het land vol. Mede daardoor blijft de organisatie gebruikmaken van de opvanglocaties in Hardenberg en Epe, ook al hadden die al moeten sluiten.

3 uur geleden
Gemeentelijke uitgaven stijgen met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar gezamenlijk bijna 6 procent meer uit te geven dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de gemeentebegrotingen voor 2026. De begrote uitgaven voor 2026 zijn 84,6 miljard euro, zo'n 4,6 miljard meer dan in 2025.

6 uur geleden
16-jarig meisje zwaargewond na val van grindberg in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Een 16-jarig meisje is dinsdagavond ernstig gewond geraakt op een bouwplaats aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Ze was op een tien meter hoge grindberg geklommen en viel daar vanaf. Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om een ongeluk en doet de politie verder geen onderzoek.

11 uur geleden
Voor verkiezingen al signalen van ronselen stemmen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem waren er ruim voor de verkiezingen al signalen dat er stemmen werden geronseld. Dat vertelde burgemeester Reinie Melissant tijdens een informatieavond naar aanleiding van het vermoeden dat een kandidaat heeft gefraudeerd met volmachten. "Mensen zijn aan de deur gekomen, telefonisch benaderd en onder druk gezet om een volmacht te geven."

16 uur geleden
Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

21 uur geleden