Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie

Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie

GENT (ANP) - De Belgische politie weet nog altijd niet wat er achter de verdwijning zit van een Nederlandse man, die eind januari voor het laatst werd gezien in Gent. Het gaat om de 44-jarige Maarten Dickhoff uit Alphen aan den Rijn. Zondag heeft de politie een nieuw opsporingsbericht geplaatst, en nieuwe beelden getoond van de man.

Het is volgens de politie volstrekt onduidelijk wat er aan de hand is. De Belgische politie zegt in het Vlaamse programma Faroek rekening te houden met "alle mogelijke hypotheses" en noemt zijn verdwijning "onrustwekkend".

"Voor zover wij weten, heeft hij ook geen banden met het criminele milieu", zegt een rechercheur van de politie in Aalter in het programma. Dickhoff is volgens haar "geen probleemzoeker, eerder iemand die anderen zou helpen mocht dat nodig zijn".

Autoritten

Dickhoff werd op 23 en 24 januari nog gezien. Hij bezocht op 23 januari een casino in Oostende, reed daarna naar een McDonald's in Gouda en rekende daar om 19.19 uur af. Daarna reed hij terug naar Oostende, een afstand van meer dan 200 kilometer. De Belgische politie weet niet waarom de man weer terugging naar Oostende.

Enkele uren later werd hij ook nog gezien in een parkeergarage, en in de vroege ochtend reed hij richting Gent. Dat is volgens de politie opvallend, omdat hij een hotelkamer had geboekt in Oostende. Dickhoff werd voor het laatst gefilmd bij een tankstation in de plaats Drongen. Zijn auto werd nog gezien in Gent, ter hoogte van staalbedrijf ArcelorMittal.

Achtergelaten auto

Sindsdien ontbreekt ieder spoor van de Alphenaar. Zijn donkere Volkswagen Transporter-busje werd een maand later gevonden op een parkeerplaats in Aalter, zo'n 50 kilometer van de plek waar zijn auto voor het laatst was gezien. Zijn telefoons, sleutels, portemonnee en paspoort lagen niet meer in de auto, zijn reiskoffer wel. Hoe de auto in Aalter terecht is gekomen, is ook nog niet duidelijk.

De Belgische politie zegt geen idee te hebben wie de auto daar heeft achtergelaten. "Dat is voor ons een raadsel", zegt een agent van de politie in Aalter in het programma Faroek. "Voor zover wij weten, is er niemand die Maarten kende hier in de buurt."

Meer uit Binnenland

Bijna tachtig nieuwe wolven in Nederland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - De wolvenpopulatie in Nederland lijkt nog steeds toe te nemen. Vorig jaar zijn via DNA-onderzoek 131 verschillende wolven vastgesteld, waarvan er 79 'nieuw' zijn. Dat houdt in dat voor het eerst DNA van deze wolven in Nederland is aangetroffen. De cijfers staan in een rapportage van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken regelt.

22 minuten geleden
Aanpak van verwarde personen is te versnipperd, klaagt Kamer

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Inspectie: veiligheid azc Ter Apel verbeterd, maar blijft broos

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van het aanmeldcentrum in Ter Apel is vorig jaar verbeterd, maar blijft een punt van zorg. Dat stelt de Inspectie Justitie en Veiligheid in een evaluatie. Die vindt het positief dat de noodvoorzieningen niet zijn gebruikt, mensen niet meer in de recreatieruimte, wachtruimte of tijdelijke huisjes (Portakabins) slapen en dat het veiligheidsplan verder is uitgewerkt. Maar door het hoge aantal bewoners is de situatie "nog steeds kwetsbaar".

2 uur geleden
Twijfels in Zuid-Holland over halen van doelen landelijk gebied

DEN HAAG (ANP) - De meeste partijen in de Zuid-Hollandse politiek hebben twijfels over de plannen die in zestien deelgebieden zijn gemaakt voor de aanpak van het landelijk gebied. Ze vragen zich af of de (Europese) doelen voor natuur, water, landbouw, stikstof en het klimaat zo wel gehaald kunnen worden. Ook is nog onduidelijk hoeveel geld het Rijk hiervoor wil uittrekken.

2 uur geleden
Pleidooien voor lagere snelheid na toename verkeersdoden

AMERSFOORT (ANP) - Nu het aantal verkeersdoden verder is toegenomen, wijst Veilig Verkeer Nederland (VVN) op snelheid als "een van de grootste risicofactoren". Snelheid en snelheidsverschillen spelen "een doorslaggevende rol bij zowel het ontstaan als de ernst van ongevallen", benadrukt de organisatie. Die noemt het verlagen van snelheden "een van de belangrijkste maatregelen om levens te redden".

3 uur geleden
Meer verkeersdoden in 2025, vooral onder fietsers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.

6 uur geleden
Half miljoen onterechte parkeerboetes door scanauto's, schat AP

DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.

7 uur geleden