Nederlander al maanden vermist in België, veel vragen bij politie
GENT (ANP) - De Belgische politie weet nog altijd niet wat er achter de verdwijning zit van een Nederlandse man, die eind januari voor het laatst werd gezien in Gent. Het gaat om de 44-jarige Maarten Dickhoff uit Alphen aan den Rijn. Zondag heeft de politie een nieuw opsporingsbericht geplaatst, en nieuwe beelden getoond van de man.
Het is volgens de politie volstrekt onduidelijk wat er aan de hand is. De Belgische politie zegt in het Vlaamse programma Faroek rekening te houden met "alle mogelijke hypotheses" en noemt zijn verdwijning "onrustwekkend".
"Voor zover wij weten, heeft hij ook geen banden met het criminele milieu", zegt een rechercheur van de politie in Aalter in het programma. Dickhoff is volgens haar "geen probleemzoeker, eerder iemand die anderen zou helpen mocht dat nodig zijn".
Autoritten
Dickhoff werd op 23 en 24 januari nog gezien. Hij bezocht op 23 januari een casino in Oostende, reed daarna naar een McDonald's in Gouda en rekende daar om 19.19 uur af. Daarna reed hij terug naar Oostende, een afstand van meer dan 200 kilometer. De Belgische politie weet niet waarom de man weer terugging naar Oostende.
Enkele uren later werd hij ook nog gezien in een parkeergarage, en in de vroege ochtend reed hij richting Gent. Dat is volgens de politie opvallend, omdat hij een hotelkamer had geboekt in Oostende. Dickhoff werd voor het laatst gefilmd bij een tankstation in de plaats Drongen. Zijn auto werd nog gezien in Gent, ter hoogte van staalbedrijf ArcelorMittal.
Achtergelaten auto
Sindsdien ontbreekt ieder spoor van de Alphenaar. Zijn donkere Volkswagen Transporter-busje werd een maand later gevonden op een parkeerplaats in Aalter, zo'n 50 kilometer van de plek waar zijn auto voor het laatst was gezien. Zijn telefoons, sleutels, portemonnee en paspoort lagen niet meer in de auto, zijn reiskoffer wel. Hoe de auto in Aalter terecht is gekomen, is ook nog niet duidelijk.
De Belgische politie zegt geen idee te hebben wie de auto daar heeft achtergelaten. "Dat is voor ons een raadsel", zegt een agent van de politie in Aalter in het programma Faroek. "Voor zover wij weten, is er niemand die Maarten kende hier in de buurt."
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
11 uur geleden