Nederlander aan het roer bij uitgever The Wall Street Journal
NEW YORK (ANP) - De Nederlander Almar Latour wordt de nieuwe topman van nieuwsleverancier Dow Jones, onderdeel van mediaconcern News Corp en uitgever van zakenkrant The Wall Street Journal. Latour neemt de rol per 15 mei over van William Lewis, die zes jaar aan het roer stond van de onderneming en eerder zijn vertrek aankondigde.
Latour is momenteel uitgever voor Dow Jones-onderdeel Barron's Group en uitvoerend vice-president voor Dow Jones. Binnen zijn domein vallen onder meer Barron's, MarketWatch, Mansion Global en Financial News.
Latour, die woont in New York, wordt bij Dow Jones onder meer geroemd om zijn inspanningen om een groter digitaal publiek te bereiken. Zo trekken de sites van Barron's en MarketWatch ruim vier keer meer bezoekers dan vier jaar geleden, meldt het bedrijf. Verder is onder leiding van Latour ook het aantal abonnementen bij Barron's Group sterk gegroeid.
Latour heeft volgens Dow Jones eerder ook leiding gegeven aan de digitale transformatie van de site van The Wall Street Journal, WSJ.com. Hij werkte eerder ook voor The Wall Street Journal en Dow Jones Newswires in Azië.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
1 minuut geledenALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
4 uur geleden