Nederland zonder taboes naar Brussel voor aanpak energieprijzen
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft geen taboes in de EU als het gaat om oplossingen voor de hoge energieprijzen. De Europese Commissie komt met nieuwe voorstellen om de energiecrisis aan te pakken. Premier Mark Rutte zei na de ministerraad "met een verse blik" naar de plannen van Brussel te gaan kijken.
De Europese Commissie wil een limiet instellen voor de prijs van gas dat via pijpleidingen uit Rusland komt, zei voorzitter Ursula von der Leyen vrijdag. Nederland heeft eerder gezegd daar huiverig tegenover te staan en dat is nog steeds zo, zei minister-president Rutte.
Hij zei dat het kabinet "altijd twijfel heeft gehad" over zo'n prijsplafond omdat dan de vraag is of de leveranties wel doorgaan. "Ik wil ook wel minder betalen voor Russisch gas, maar weten we dan zeker dat het gas blijft komen", zei hij op zijn wekelijkse persconferentie.
Prijsplafond
Ondanks zijn zorgen wil het kabinet dus wel met een nieuwe blik naar de plannen van de Europese Commissie kijken omdat de energiesituatie inmiddels ook al weer veranderd is. De Russische leveranties van gas aan de EU-lidstaten is nog verder teruggeschroefd.
In de Europese Unie wordt verschillend over een prijsplafond gedacht. Vooral landen zoals Duitsland en Italië die sterk afhankelijk zijn van gas uit Rusland voelen er niks voor. De energieministers van de Europese lidstaten komen woensdag bijeen om te praten over de energieproblemen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
1 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.
2 uur geleden