Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland zonder taboes naar Brussel voor aanpak energieprijzen

Nederland zonder taboes naar Brussel voor aanpak energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft geen taboes in de EU als het gaat om oplossingen voor de hoge energieprijzen. De Europese Commissie komt met nieuwe voorstellen om de energiecrisis aan te pakken. Premier Mark Rutte zei na de ministerraad "met een verse blik" naar de plannen van Brussel te gaan kijken.

De Europese Commissie wil een limiet instellen voor de prijs van gas dat via pijpleidingen uit Rusland komt, zei voorzitter Ursula von der Leyen vrijdag. Nederland heeft eerder gezegd daar huiverig tegenover te staan en dat is nog steeds zo, zei minister-president Rutte.

Hij zei dat het kabinet "altijd twijfel heeft gehad" over zo'n prijsplafond omdat dan de vraag is of de leveranties wel doorgaan. "Ik wil ook wel minder betalen voor Russisch gas, maar weten we dan zeker dat het gas blijft komen", zei hij op zijn wekelijkse persconferentie.

Prijsplafond

Ondanks zijn zorgen wil het kabinet dus wel met een nieuwe blik naar de plannen van de Europese Commissie kijken omdat de energiesituatie inmiddels ook al weer veranderd is. De Russische leveranties van gas aan de EU-lidstaten is nog verder teruggeschroefd.

In de Europese Unie wordt verschillend over een prijsplafond gedacht. Vooral landen zoals Duitsland en Italië die sterk afhankelijk zijn van gas uit Rusland voelen er niks voor. De energieministers van de Europese lidstaten komen woensdag bijeen om te praten over de energieproblemen.

Meer uit Binnenland

Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

3 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

4 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

4 uur geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

6 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

6 uur geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

7 uur geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

7 uur geleden