Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland zonder taboes naar Brussel voor aanpak energieprijzen

Nederland zonder taboes naar Brussel voor aanpak energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft geen taboes in de EU als het gaat om oplossingen voor de hoge energieprijzen. De Europese Commissie komt met nieuwe voorstellen om de energiecrisis aan te pakken. Premier Mark Rutte zei na de ministerraad "met een verse blik" naar de plannen van Brussel te gaan kijken.

De Europese Commissie wil een limiet instellen voor de prijs van gas dat via pijpleidingen uit Rusland komt, zei voorzitter Ursula von der Leyen vrijdag. Nederland heeft eerder gezegd daar huiverig tegenover te staan en dat is nog steeds zo, zei minister-president Rutte.

Hij zei dat het kabinet "altijd twijfel heeft gehad" over zo'n prijsplafond omdat dan de vraag is of de leveranties wel doorgaan. "Ik wil ook wel minder betalen voor Russisch gas, maar weten we dan zeker dat het gas blijft komen", zei hij op zijn wekelijkse persconferentie.

Prijsplafond

Ondanks zijn zorgen wil het kabinet dus wel met een nieuwe blik naar de plannen van de Europese Commissie kijken omdat de energiesituatie inmiddels ook al weer veranderd is. De Russische leveranties van gas aan de EU-lidstaten is nog verder teruggeschroefd.

In de Europese Unie wordt verschillend over een prijsplafond gedacht. Vooral landen zoals Duitsland en Italië die sterk afhankelijk zijn van gas uit Rusland voelen er niks voor. De energieministers van de Europese lidstaten komen woensdag bijeen om te praten over de energieproblemen.

Meer uit Binnenland

Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

7 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

8 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

16 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

19 uur geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

20 uur geleden
Haagse politiechef: agenten zullen gewond raken bij oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.

21 uur geleden
Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

1 dag geleden