Nederland zonder gearresteerde Schoop naar World Baseball Classic
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
Bondscoach Andruw Jones (48) heeft verder wel alle beschikbare tophonkballers met een Nederlands paspoort geselecteerd voor het officieuze WK waaraan profs mogen meedoen. Ozzie Albies (Atlanta Braves) en Ceddanne Rafaela (Boston Red Sox) maken voor het eerst deel uit van de Nederlandse selectie, waarin verder topspelers als Xander Bogaerts (San Diego Padres), Kenley Jansen (Detroit Tigers) en Jurickson Profar (Braves) zitten. Daarnaast zijn Didi Gregorius (voorheen New York Yankees), Chadwick Tromp, Antwone Kelly en Sharlon Schoop (de oudere broer van Jonathan Schoop), die alle vier ook als prof in de VS spelen of speelden, opgeroepen.
Jones neemt met de pitchers Jamdrick Cornelia, Shawndrick Oduber, Ryjeteri Merite, Jaitoine Kelly en Dylan Wilson een aantal debutanten uit de Amerikaanse minor leagues mee. Verder heeft de bondscoach zijn zoon Druw Jones als debuterend veldspeler aan de groep toegevoegd. Met Lars Huijer (Pirates), Juan Carlos Sulbaran (Neptunus), Delano Selassa (Pirates) en Sharon Martis (Neptunus) doen er ook vier honkballers die actief zijn in de Nederlandse Hoofdklasse mee. Om uiteenlopende redenen zijn de profs Richie en Josh Palacios en Jurrangelo Cijntje niet opgeroepen.
Er doen twintig landen mee aan de WBC, waarvan de groepsfase wordt afgewerkt in Tokio, San Juan, Houston en Miami. De zesde editie wordt van 5 maart tot en met 17 maart gespeeld. Oranje is met Venezuela, Nicaragua, de Dominicaanse Republiek en Israël ingedeeld in Groep D. Nederland speelt 6 maart het eerste duel in Miami tegen de Venezolanen om 18.00 uur (Nederlandse tijd).
De eerste twee landen van de groep plaatsen zich voor de kwartfinales. Als het Koninkrijksteam doorgaat, blijft Miami de speelstad voor Oranje tot en met een eventuele finale in het stadion van de Miami Marlins. Op 3 en 4 maart speelt Oranje oefenwedstrijden tegen de Baltimore Orioles en de Tampa Bay Rays.
Nederland doet voor de zesde keer mee aan de WBC. Oranje haalde in 2013 en 2017 de laatste vier. In 2023 kwam de nationale ploeg niet verder dan de eerste ronde.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
19 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
21 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
21 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
1 dag geleden