Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland zesde in medaillespiegel atletiek

Nederland zesde in medaillespiegel atletiek

TOKIO (ANP) - Nederland mag zich na de Olympische Spelen gerust een topnatie in de atletiek noemen. De equipe eindigde in Tokio als zesde in de medaillespiegel met acht medailles: twee keer goud (Sifan Hassan op 5000 en 10.000 meter), drie keer zilver (Anouk Vetter zevenkamp, Abdi Nageeye marathon, mannen 4x400 estafette) en drie keer brons (Hassan 1500 meter, Emma Oosterwegel zevenkamp, Femke Bol 400 meter horden).

Grootmacht Verenigde Staten veroverde de meest atletiekmedailles: in totaal 26 (zeven goud, twaalf zilver, zeven brons). Italië eindigde verrassend als tweede met vijf keer goud. Kenia vergaarde tien medailles (vier goud, vier zilver en twee brons).

De EK indoor in maart in Polen waren al de voorbode van een ongekende oogst in Tokio. Met vier gouden, een zilveren en twee bronzen medailles eindigde de ploeg toen zelfs bovenaan in de medaillestand. Traditioneel grote atletieklanden als Groot-Brittannië en Duitsland eindigden toen achter Nederland en dat was op de Spelen in Tokio ook het geval. De Britten scoorden zes medailles, de Duitsers slechts drie.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

2 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

3 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

3 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

4 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

4 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

5 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

7 uur geleden