Nederland zegt Oekraïne 87 miljoen toe voor aankoop granaten
DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne 87 miljoen euro voor de aankoop van artilleriegranaten en 10 miljoen voor het versterken van de cyberverdediging. Ook steekt het demissionaire kabinet nog eens 25 miljoen in het Internationaal Fonds voor Oekraïne waaruit wapens voor Kyiv worden gefinancierd, laat demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) aan de Kamer weten.
"Het is van groot belang Oekraïne te steunen voor niet alleen de korte, maar ook de lange termijn", aldus de bewindsvrouw. Nederland gaf sinds de aanval van Rusland op Oekraïne in februari twee jaar geleden, al meer dan 2,6 miljard euro aan militaire steun aan Oekraïne.
Meer uit Politiek
DOETINCHEM (ANP) - GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in de Gelderse gemeente. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. De lokale partij gaat van 3 naar 6 zetels.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen is tot woensdag rond 21.00 uur ruim 3,3 miljoen keer ingevuld, laat een woordvoerder van initiatiefnemer ProDemos weten. Ongeveer een miljoen van die inzendingen is in de afgelopen 24 uur gedaan, meldt hij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Zoveel steun is om stil van te worden", aldus Richard de Mos over de winst van zijn partij in Den Haag. De Mos zegt woensdagavond samenwerking te willen zoeken "met alle partijen die aan de slag willen". Hij wil dat zijn stad "een stuk verdeeldheid" achter zich gaat laten.
11 uur geledenOOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt donderdag pas met een tussentijdse uitslag op basis van alle getelde stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat dan om de getelde stemmen op partijniveau, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De stemmen zijn dan een keer geteld.
12 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Schiermonnikoog heeft opnieuw als eerste alle stemmen geteld bij een verkiezing. Bij de gemeenteraadsverkiezingen moesten op het Waddeneiland ditmaal 661 biljetten geteld worden.
12 uur geleden