Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland zakt ondanks goud Schouten plaats in medailleklassement

Nederland zakt ondanks goud Schouten plaats in medailleklassement

BEIJING (ANP) - De gouden plak van schaatsster Irene Schouten op de 5000 meter heeft niet kunnen voorkomen dat Nederland een plaats is gezakt in het medailleklassement op de Olympische Spelen van Beijing. TeamNL passeerde weliswaar Zweden, maar zag de Verenigde Staten (driemaal goud) en Oostenrijk (tweemaal) passeren. Nederland staat na de zesde dag vijfde met vier gouden, drie zilveren en een bronzen medaille.

Duitsland bleef dankzij het teamgoud bij het rodelen aan de leiding met zes gouden medailles en drie zilveren. De Noren behielden met vijf gouden plakken de tweede plaats. Langlaufster Therese Johaug veroverde op de 10 kilometer haar tweede goud tijdens deze Spelen.

Oostenrijk rukte op naar de derde plaats. Daarvoor verantwoordelijk waren alpineskiër Johannes Strolz met goud op de combinatie en snowboarder Alssandro Hämmerle, die de beste was op de cross. De Verenigde Staten konden zelfs drie gouden plakken bijschrijven: snowboardster Chloé Kim op de halfpipe, de mixed team freestyle skiërs op de aerials en kunstrijder Nathan Chen.

Oostenrijk bezit met in totaal dertien plakken (4-5-4) inmiddels wel het hoogste aantal medailles. Noorwegen en Canada hebben er ieder twaalf. Omdat de Canadezen pas een onderdeel wonnen, staan ze slechts twaalfde in het klassement dat wordt bepaald op basis van het aantal gouden medailles.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

14 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

14 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

16 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

18 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

19 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

21 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden