Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland zakt ondanks goud Schouten plaats in medailleklassement

Nederland zakt ondanks goud Schouten plaats in medailleklassement

BEIJING (ANP) - De gouden plak van schaatsster Irene Schouten op de 5000 meter heeft niet kunnen voorkomen dat Nederland een plaats is gezakt in het medailleklassement op de Olympische Spelen van Beijing. TeamNL passeerde weliswaar Zweden, maar zag de Verenigde Staten (driemaal goud) en Oostenrijk (tweemaal) passeren. Nederland staat na de zesde dag vijfde met vier gouden, drie zilveren en een bronzen medaille.

Duitsland bleef dankzij het teamgoud bij het rodelen aan de leiding met zes gouden medailles en drie zilveren. De Noren behielden met vijf gouden plakken de tweede plaats. Langlaufster Therese Johaug veroverde op de 10 kilometer haar tweede goud tijdens deze Spelen.

Oostenrijk rukte op naar de derde plaats. Daarvoor verantwoordelijk waren alpineskiër Johannes Strolz met goud op de combinatie en snowboarder Alssandro Hämmerle, die de beste was op de cross. De Verenigde Staten konden zelfs drie gouden plakken bijschrijven: snowboardster Chloé Kim op de halfpipe, de mixed team freestyle skiërs op de aerials en kunstrijder Nathan Chen.

Oostenrijk bezit met in totaal dertien plakken (4-5-4) inmiddels wel het hoogste aantal medailles. Noorwegen en Canada hebben er ieder twaalf. Omdat de Canadezen pas een onderdeel wonnen, staan ze slechts twaalfde in het klassement dat wordt bepaald op basis van het aantal gouden medailles.

Meer uit Sport

Schulting sluit dag na val Velzeboer weer aan bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.

1 uur geleden
Tennistalent Boogaard maakt debuut in Rotterdam na blessure Vukic

ROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.

1 uur geleden
Verstappen meteen circuit op tijdens eerste F1-testdag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.

4 uur geleden
Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

15 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

16 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

18 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

18 uur geleden