Nederland zakt naar vierde plaats in medaillespiegel
BEIJING (ANP) - De Nederlandse ploeg is na de vijfde dag van de Winterspelen in Beijing van de tweede naar de vierde plaats gezakt in de medaillespiegel. TeamNL haalde woensdag geen medailles binnen en blijft staan op drie gouden, drie zilveren en een bronzen medaille.
Duitsland klom door het goud op de Noordse combinatie en bij het rodelen naar de eerste plaats. Het land heeft vijf keer goud en drie keer zilver. Noorwegen steeg naar de tweede plaats dankzij de gouden plak van freestyle-skiër Birk Ruud. De traditioneel sterke wintersportnatie heeft vier gouden, twee zilveren en vier bronzen medailles.
Zweden leverde de koppositie in en zakte naar de derde plaats met vier keer goud, een keer zilver en twee keer brons. Gastland China staat achter Nederland vijfde met drie keer goud en twee keer zilver.
Rusland, dat door de wereldwijde dopingschorsing onder neutrale vlag en onder de naam Russisch Olympisch Comité meedoet, heeft tot nog toe de meeste medailles vergaard, elf stuks. Het land staat achtste, omdat in het medailleklassement het aantal gouden medailles zwaarder telt dan het totale aantal medailles.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
21 minuten geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
3 uur geleden