Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal en Ierland staan zaterdag voor de 24e keer tegenover elkaar. Oranje won 12 van de tot dusverre 23 gespeelde duels. Ierland was 7 keer de beste en 4 wedstrijden eindigden onbeslist.
De eerste ontmoeting was in 1924 tijdens de Olympische Spelen van Parijs, 2-1 voor Nederland. Nederland en Ierland stonden daarna onder meer op het door Nederland gewonnen EK van 1988 tegenover elkaar. Dankzij een doelpunt van Wim Kieft bereikte Oranje ternauwernood de halve eindstrijd (1-0).
De meest pijnlijke nederlaag van Nederland tegen Ierland was op 1 september 2001: 1-0. Oranje, onder leiding van bondscoach Louis van Gaal, liep daardoor het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea mis.
Als Nederland zaterdag van Ierland wint, is plaatsing voor het EK van volgend jaar in Duitsland zeker. Feyenoord-verdediger Lutsharel Geertruida kreeg in de huidige kwalificatiereeks twee keer geel. Als hij opnieuw met geel bestraft wordt, mist Geertruida dinsdag de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar. De andere Oranje-internationals staan niet 'op scherp'.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
59 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
5 uur geleden