Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal en Ierland staan zaterdag voor de 24e keer tegenover elkaar. Oranje won 12 van de tot dusverre 23 gespeelde duels. Ierland was 7 keer de beste en 4 wedstrijden eindigden onbeslist.
De eerste ontmoeting was in 1924 tijdens de Olympische Spelen van Parijs, 2-1 voor Nederland. Nederland en Ierland stonden daarna onder meer op het door Nederland gewonnen EK van 1988 tegenover elkaar. Dankzij een doelpunt van Wim Kieft bereikte Oranje ternauwernood de halve eindstrijd (1-0).
De meest pijnlijke nederlaag van Nederland tegen Ierland was op 1 september 2001: 1-0. Oranje, onder leiding van bondscoach Louis van Gaal, liep daardoor het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea mis.
Als Nederland zaterdag van Ierland wint, is plaatsing voor het EK van volgend jaar in Duitsland zeker. Feyenoord-verdediger Lutsharel Geertruida kreeg in de huidige kwalificatiereeks twee keer geel. Als hij opnieuw met geel bestraft wordt, mist Geertruida dinsdag de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar. De andere Oranje-internationals staan niet 'op scherp'.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
5 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
22 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden