Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland

Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal en Ierland staan zaterdag voor de 24e keer tegenover elkaar. Oranje won 12 van de tot dusverre 23 gespeelde duels. Ierland was 7 keer de beste en 4 wedstrijden eindigden onbeslist.

De eerste ontmoeting was in 1924 tijdens de Olympische Spelen van Parijs, 2-1 voor Nederland. Nederland en Ierland stonden daarna onder meer op het door Nederland gewonnen EK van 1988 tegenover elkaar. Dankzij een doelpunt van Wim Kieft bereikte Oranje ternauwernood de halve eindstrijd (1-0).

De meest pijnlijke nederlaag van Nederland tegen Ierland was op 1 september 2001: 1-0. Oranje, onder leiding van bondscoach Louis van Gaal, liep daardoor het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea mis.

Als Nederland zaterdag van Ierland wint, is plaatsing voor het EK van volgend jaar in Duitsland zeker. Feyenoord-verdediger Lutsharel Geertruida kreeg in de huidige kwalificatiereeks twee keer geel. Als hij opnieuw met geel bestraft wordt, mist Geertruida dinsdag de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar. De andere Oranje-internationals staan niet 'op scherp'.

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

5 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

16 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

16 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

17 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

17 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

17 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

17 uur geleden