Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal en Ierland staan zaterdag voor de 24e keer tegenover elkaar. Oranje won 12 van de tot dusverre 23 gespeelde duels. Ierland was 7 keer de beste en 4 wedstrijden eindigden onbeslist.
De eerste ontmoeting was in 1924 tijdens de Olympische Spelen van Parijs, 2-1 voor Nederland. Nederland en Ierland stonden daarna onder meer op het door Nederland gewonnen EK van 1988 tegenover elkaar. Dankzij een doelpunt van Wim Kieft bereikte Oranje ternauwernood de halve eindstrijd (1-0).
De meest pijnlijke nederlaag van Nederland tegen Ierland was op 1 september 2001: 1-0. Oranje, onder leiding van bondscoach Louis van Gaal, liep daardoor het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea mis.
Als Nederland zaterdag van Ierland wint, is plaatsing voor het EK van volgend jaar in Duitsland zeker. Feyenoord-verdediger Lutsharel Geertruida kreeg in de huidige kwalificatiereeks twee keer geel. Als hij opnieuw met geel bestraft wordt, mist Geertruida dinsdag de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar. De andere Oranje-internationals staan niet 'op scherp'.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
10 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
44 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
17 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
17 uur geleden