Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland

Nederland won iets meer dan helft van duels met Ierland

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal en Ierland staan zaterdag voor de 24e keer tegenover elkaar. Oranje won 12 van de tot dusverre 23 gespeelde duels. Ierland was 7 keer de beste en 4 wedstrijden eindigden onbeslist.

De eerste ontmoeting was in 1924 tijdens de Olympische Spelen van Parijs, 2-1 voor Nederland. Nederland en Ierland stonden daarna onder meer op het door Nederland gewonnen EK van 1988 tegenover elkaar. Dankzij een doelpunt van Wim Kieft bereikte Oranje ternauwernood de halve eindstrijd (1-0).

De meest pijnlijke nederlaag van Nederland tegen Ierland was op 1 september 2001: 1-0. Oranje, onder leiding van bondscoach Louis van Gaal, liep daardoor het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea mis.

Als Nederland zaterdag van Ierland wint, is plaatsing voor het EK van volgend jaar in Duitsland zeker. Feyenoord-verdediger Lutsharel Geertruida kreeg in de huidige kwalificatiereeks twee keer geel. Als hij opnieuw met geel bestraft wordt, mist Geertruida dinsdag de laatste EK-kwalificatiewedstrijd tegen Gibraltar. De andere Oranje-internationals staan niet 'op scherp'.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

3 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

3 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

3 uur geleden
Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

4 uur geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriƫn Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

4 uur geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

9 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

10 uur geleden