Nederland wint medailleklassement op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - Met name dankzij Harrie Lavreysen was Nederland het succesvolste land op de WK baanwielrennen in Denemarken. De doorslag gaf de zilveren medaille die Hetty van de Wouw op de slotdag veroverde op de keirin. Nederland kwam net als Groot-Brittannië uit op vier gouden plakken. Van de Wouw was goed voor het vijfde zilver, waar de Britten op vier bleven steken.
Lavreysen won het goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de kilometer-tijdrit en de sprint. De vierde gouden medaille was voor Lorena Wiebes die bij haar debuut op een WK de scratch won.
Van de Wouw won in totaal drie zilveren medailles, een daarvan met Steffie van der Peet en Kimberly Kalee op de teamsprint en een op de sprint. Twee keer zilver was er voor Jeffrey Hoogland, op de sprint en de kilometer tijdrit.
De twee bronzen medailles waren voor Philip Heijnen op de puntenkoers en Yanne Dorenbos op het omnium.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
5 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geleden