Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland wint medailleklassement op WK baanwielrennen

Nederland wint medailleklassement op WK baanwielrennen

BALLERUP (ANP) - Met name dankzij Harrie Lavreysen was Nederland het succesvolste land op de WK baanwielrennen in Denemarken. De doorslag gaf de zilveren medaille die Hetty van de Wouw op de slotdag veroverde op de keirin. Nederland kwam net als Groot-Brittannië uit op vier gouden plakken. Van de Wouw was goed voor het vijfde zilver, waar de Britten op vier bleven steken.

Lavreysen won het goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de kilometer-tijdrit en de sprint. De vierde gouden medaille was voor Lorena Wiebes die bij haar debuut op een WK de scratch won.

Van de Wouw won in totaal drie zilveren medailles, een daarvan met Steffie van der Peet en Kimberly Kalee op de teamsprint en een op de sprint. Twee keer zilver was er voor Jeffrey Hoogland, op de sprint en de kilometer tijdrit.

De twee bronzen medailles waren voor Philip Heijnen op de puntenkoers en Yanne Dorenbos op het omnium.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev halvefinalist masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP/DPA) - Ademhalingsproblemen hebben Alexander Zverev er niet van weerhouden de halve finales te bereiken op het masterstoernooi van Cincinnati. De Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets (6-2 6-2) en neemt het nu op tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz. In de andere halve finale staan de Italiaan Jannik Sinner en de Franse verrassing Térence Atmane.

49 minuten geleden
Tennisser Alcaraz naar halve finale van toernooi in Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de halve finale van het tennistoernooi van Cincinnati. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg Andrej Roeblev in de kwartfinale: 6-3 4-6 7-5.

8 uur geleden
Hockeysters naar EK-finale na zege op Spanje, drie goals Jansen

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in Mönchengladbach. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Spanje in de halve finale: 3-1.

15 uur geleden
Baansprinter Richardson verbetert eigen wereldrecord

KONYA (ANP) - De Britse baanrenner Matthew Richardson heeft zijn eigen wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd. Hij kwam op de wielerpiste van het Turkse Konya tot een tijd van 8,857. Hij reed donderdag het wereldrecord van Harrie Lavreysen uit de boeken (8,941).

16 uur geleden
Goud voor kogelstootster Schilder bij Diamond League in Chorzow

CHORZOW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft bij de Diamond League in het Poolse Chorzow goud gepakt. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar vijfde poging tot 19,66 meter, de beste afstand van de dag.

16 uur geleden
Wielrenster Blasi wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Paula Blasi van UAE ADQ heeft de proloog in de Ronde van Romandië gewonnen. De 22-jarige Spaanse was verreweg de beste in de korte tijdrit van 4,4 kilometer (11.17) van Huémoz naar Villars-sur-Ollon en bleef Urška Žigart van AG Insurance - Soudal met 17 seconden voor. Juliette Labous (FDJ - Suez) eindigde als derde. Yara Kastelijn van Fenix-Deceuninck was de beste Nederlandse op plek vier.

18 uur geleden
Strafcornerspecialist Janssen vervult cruciale rol op EK hockey

VENLO (ANP) - Hockeyer Jip Janssen (27) wil met Oranje alle titels veroveren. Daarbij speelt de 27-jarige strafcornerspecialist zelf een cruciale rol. Als Janssen zaterdag de EK-finale tegen gastland Duitsland wint, ontbreekt alleen nog het WK van 2026 om een unieke trilogie te bereiken. Nederland zou dan regerend olympisch kampioen, Europees kampioen en wereldkampioen zijn. "Dat is de ultieme droom", zei Janssen tijdens het EK hockey. "Het zou ons een van de meest succesvolle generaties ooit maken. Maar dat is nog ver weg. Laten we eerst maar eens het EK winnen."

19 uur geleden