Nederland wint medailleklassement op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - Met name dankzij Harrie Lavreysen was Nederland het succesvolste land op de WK baanwielrennen in Denemarken. De doorslag gaf de zilveren medaille die Hetty van de Wouw op de slotdag veroverde op de keirin. Nederland kwam net als Groot-Brittannië uit op vier gouden plakken. Van de Wouw was goed voor het vijfde zilver, waar de Britten op vier bleven steken.
Lavreysen won het goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de kilometer-tijdrit en de sprint. De vierde gouden medaille was voor Lorena Wiebes die bij haar debuut op een WK de scratch won.
Van de Wouw won in totaal drie zilveren medailles, een daarvan met Steffie van der Peet en Kimberly Kalee op de teamsprint en een op de sprint. Twee keer zilver was er voor Jeffrey Hoogland, op de sprint en de kilometer tijdrit.
De twee bronzen medailles waren voor Philip Heijnen op de puntenkoers en Yanne Dorenbos op het omnium.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
2 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden