Nederland wint medailleklassement op WK baanwielrennen
BALLERUP (ANP) - Met name dankzij Harrie Lavreysen was Nederland het succesvolste land op de WK baanwielrennen in Denemarken. De doorslag gaf de zilveren medaille die Hetty van de Wouw op de slotdag veroverde op de keirin. Nederland kwam net als Groot-Brittannië uit op vier gouden plakken. Van de Wouw was goed voor het vijfde zilver, waar de Britten op vier bleven steken.
Lavreysen won het goud op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de kilometer-tijdrit en de sprint. De vierde gouden medaille was voor Lorena Wiebes die bij haar debuut op een WK de scratch won.
Van de Wouw won in totaal drie zilveren medailles, een daarvan met Steffie van der Peet en Kimberly Kalee op de teamsprint en een op de sprint. Twee keer zilver was er voor Jeffrey Hoogland, op de sprint en de kilometer tijdrit.
De twee bronzen medailles waren voor Philip Heijnen op de puntenkoers en Yanne Dorenbos op het omnium.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
50 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
13 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
22 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geleden