Nederland wilde WK vrouwen 2035 niet, gaat voor WK onder 20 jaar
ZEIST (ANP) - Nederland wil het WK voor voetbalsters onder de 20 jaar organiseren. Daarbij richt de KNVB zich waarschijnlijk op het toernooi van 2030. Dat heeft Gijs de Jong, secretaris-generaal bij de voetbalbond, aan het ANP laten weten.
De KNVB heeft voorlopig geen ambitie om het 'echte' WK voor vrouwen naar Nederland te halen. Nederland deed vorig jaar nog wel een poging om dat toernooi in 2027 samen met Duitsland en België te houden. Dat WK ging naar Brazilië. De Jong noemt nu het feit dat Duitsland voor het EK van 2029 gaat en dat 2035 "erg ver weg was" als redenen om geen bid in te dienen.
Deze week werd bekend dat de WK's van 2031 en 2035 worden gehouden in respectievelijk de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, in combinatie met Ierland. In 2039 is het de beurt aan een Afrikaans land.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
13 uur geleden