
Nederland wilde WK vrouwen 2035 niet, gaat voor WK onder 20 jaar
ZEIST (ANP) - Nederland wil het WK voor voetbalsters onder de 20 jaar organiseren. Daarbij richt de KNVB zich waarschijnlijk op het toernooi van 2030. Dat heeft Gijs de Jong, secretaris-generaal bij de voetbalbond, aan het ANP laten weten.
De KNVB heeft voorlopig geen ambitie om het 'echte' WK voor vrouwen naar Nederland te halen. Nederland deed vorig jaar nog wel een poging om dat toernooi in 2027 samen met Duitsland en België te houden. Dat WK ging naar Brazilië. De Jong noemt nu het feit dat Duitsland voor het EK van 2029 gaat en dat 2035 "erg ver weg was" als redenen om geen bid in te dienen.
Deze week werd bekend dat de WK's van 2031 en 2035 worden gehouden in respectievelijk de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, in combinatie met Ierland. In 2039 is het de beurt aan een Afrikaans land.
Meer uit Voetbal
PASADENA (ANP) - Internazionale is het WK voor clubs met een gelijkspel begonnen. De verliezend finalist van de Champions League bleef tegen Monterrey steken op 1-1.
34 minuten geledenTRNAVA (ANP) - Het duel tussen de voetballers van Jong Spanje en Jong Italië op het EK onder 21 in Slowakije heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1. De Spanjaarden zijn daardoor groepswinnaar geworden en Italië is als tweede geëindigd. Beide ploegen waren na twee zeges al zeker van de kwartfinales.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Urby Emanuelson heeft bevestigd dat hij met Ajax in gesprek is over een functie in de technische staf van het eerste elftal van Ajax. "Het is nog niet zeker hoor, maar we oriënteren ons over hoe of wat voor komend seizoen", zei hij bij Ziggo Sport. "Maar ik sta er wel voor open."
12 uur geledenZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
22 uur geleden