
Nederland wil tientallen Leopard 1's van Zwitsers voor Oekraïne
BULBOACA/DEN HAAG (ANP) - Nederland wil van een Zwitsers bedrijf tientallen Leopard 1-tanks kopen om aan Oekraïne te leveren. Het is nog wel zaak daarvoor de toestemming van de Zwitserse regering te verkrijgen, zeggen betrokkenen. Die is tot dusver terughoudend met medewerking aan wapenleveringen.
Zwitserland, dat zijn traditionele neutraliteit koestert, houdt zich zo veel mogelijk buiten het conflict met Rusland. Het houdt daarom de export van wapens die bedoeld zijn voor Oekraïne in principe tegen. Premier Mark Rutte heeft bij de Zwitsers met klem om goedkeuring gevraagd, maar het is volgens ingewijden de vraag of de koop kan worden gesloten.
De Leopard 1 is een wat oudere tank dan het paradepaardje Leopard 2, waarvan Oekraïne er ook inmiddels tientallen heeft gekregen. Niettemin kan Kyiv ze goed gebruiken in de strijd tegen aanvaller Rusland. Zeker nu Oekraïne de tegenaanval wil inzetten.
Nederland kondigde eerder dit jaar aan samen met Duitsland en Denemarken "ten minste" honderd Leopard 1A5-gevechtstanks voor Oekraïne aan te schaffen. Die gemoderniseerde tanks moesten komen van de Duitse industrie. Het Zwitserse bedrijf Ruag zou moeten voorzien in een deel van dat aantal. Nederland hoopt 96 tanks van het bedrijf te kunnen kopen, schrijft de Zwitserse krant Tages-Anzeiger.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Naar verwachting rijden tot zeker 18.00 uur geen treinen van en naar Schiphol vanaf Utrecht en Amsterdam, meldt een woordvoerder van NS. Eerder was de prognose dat het treinverkeer rond 12.15 uur weer zou worden opgestart.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport door een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels, meldt een woordvoerder van ProRail. Dit duurt naar verwachting tot 12.15 uur. Eerder was dit ook het geval vanuit Rotterdam, Den Haag en Leiden, maar daar wordt het treinverkeer richting de luchthaven vanaf 08.15 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van NS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de metrolijn E tussen Den Haag en Rotterdam rijdt dinsdagochtend niet in beide richtingen vanwege spanningsproblemen. Dat meldt vervoerder RET. Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport vanwege een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een toestel van de Oekraïense regering geland. De Airbus A319 landde rond 23.20 uur op de Polderbaan van de luchthaven.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Van en naar Schiphol Airport rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS. Dat komt door een stroomstoring. Het duurt naar verwachting tot 08.15 uur.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - De brand in een winkelpand met daarboven woningen in de oude binnenstad van Woerden is geblust. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat de bewoners van acht appartementen door de schade nog niet terug kunnen naar hun woning. Er is opvang geregeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Frans Timmermans gaat in gesprek met Lodewijk Asscher - een van zijn voorgangers - over de twijfels die Asscher heeft gekregen bij GroenLinks-PvdA. De oud-partijleider worstelt met het Israëlbeleid van de nauw samenwerkende partijen en ging daar maandagavond op in tijdens de Nacht van de Verlichting in de Waalse Kerk in Amsterdam.
9 uur geleden