Nederland wil sancties tegen Rusland om vergiftiging Navalni
DEN HAAG (ANP) - Nederland wil dat er sancties komen tegen Rusland vanwege zijn betrokkenheid bij de vergiftiging van de Russische oppositiepoliticus Aleksej Navalni. Hij is vergiftigd met een chemisch wapen, heeft onderzoek van de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag bevestigd.
Volgens minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) is er "geen andere verklaring mogelijk voor de vergiftiging van Navalni dan Russische betrokkenheid en verantwoordelijkheid". Tijdens een volgende bijeenkomst van de EU zal hij de roep om sancties steunen, twitterde hij.
Navalni werd in augustus onwel in het vliegtuig toen hij onderweg was van Siberië naar de Russische hoofdstad Moskou. Hij is daarna overgebracht naar een ziekenhuis in Duitsland. Daar heeft onderzoek al eerder uitgewezen dat hij vergiftigd is met zenuwgas uit de novitsjok-groep.
Blok had al eerder aangegeven open te staan voor sancties als duidelijk zou worden wie achter de vergiftiging van Navalni zou zitten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
5 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
6 uur geleden