Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland wil duurzame warmte, mits bedrijven weinig winst maken

Nederland wil duurzame warmte, mits bedrijven weinig winst maken

UTRECHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders staat positief tegenover een overstap van aardgas naar duurzame warmte, mits energiebedrijven minimale winst maken en daarover transparant zijn. Dat meldt Energie Beheer Nederland (EBN) op basis van onderzoek door MSG Sustainable Strategies Populytics.

61 procent van de deelnemers vindt de overstap een (heel) goed idee, terwijl 17 procent het juist een (heel) slecht idee vindt. Nederlanders willen bij voorkeur geen hogere kosten voor duurzame warmte dan voor aardgas, maar een meerderheid steunt de keuze van de overheid om burgers meer te laten betalen als dat helpt om CO2 te besparen en comfortabeler te wonen.

80 procent van de deelnemers maakt zich zorgen over het klimaat, wat hun visie op beleid beïnvloedt; deze groep vindt vaker dat de overheid mag bepalen hoe een wijk de overstap naar duurzame warmte maakt. Bijna 20 procent heeft geen klimaatzorgen en wil zelf bepalen hoe de overstap te maken en daar de tijd voor krijgen.

Volgens Herman Exalto van EBN biedt het onderzoek "waardevolle inzichten" om lokaal in gesprek te gaan over duurzame warmte. "De resultaten bevestigen wat we in de praktijk vaker horen: betaalbare warmte draait niet alleen om geld, maar ook om comfort en vertrouwen. Een belangrijk signaal, want als we willen dat mensen meebewegen, moeten we eerst begrijpen wat zij van hun overheid verlangen." Voor het onderzoek zijn ruim 14.500 mensen ondervraagd.

Meer uit Binnenland

Hockeyclub Beverwijk vrijdag dicht om veiligheidsrisicogebied

BEVERWIJK (ANP) - De Beverwijkse hockeyclub BHC Overbos is vrijdag volledig dicht omdat het binnen het uitgeroepen veiligheidsrisicogebied valt. Bepaalde wijken in Beverwijk en Heemskerk zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied vanwege ontstane onrust door spanningen tussen rivaliserende groepen. In de twee Noord-Hollandse plaatsen is ook een noodbevel uitgevaardigd.

24 minuten geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder grens dwangsom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel is gedaald van 2031 naar 1885. Dat is onder het maximum van 2000. Daardoor hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen.

44 minuten geleden
Burgemeester Beverwijk: explosie dreigende socialemediaberichten

BEVERWIJK (ANP) - Het uitvaardigen van een noodbevel en het sluiten van diverse middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk volgde op onder meer een explosie aan berichten op sociale media, zei de burgemeester van Beverwijk, Martijn Smit, op NPO Radio 1. Het gaat volgens hem om video's waarop mishandelingen te zien zijn en om AI-beelden van scholen die ontploffen. Ook zouden jongeren hebben gedreigd "tekeer te gaan" op de scholen.

1 uur geleden
CJIB krijgt na bijna twee maanden weer berichten van OM

LEEUWARDEN (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) kan weer berichten over straffen ontvangen van het Openbaar Ministerie (OM). De onderlinge communicatie was in juli stilgelegd na het ontdekken van een groot gat in de beveiliging van de dienst die het OM gebruikt. Via omwegen ging de informatie alsnog naar het CJIB.

1 uur geleden
Extra politie in Beverwijk en Heemskerk om incidenten met groepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk is meer politie aanwezig om de "rust in de omgeving te herstellen en de veiligheid te waarborgen". Door incidenten en spanningen tussen rivaliserende groepen is er onrust ontstaan. In de twee plaatsen is een noodbevel uitgevaardigd. Vijf middelbare scholen blijven vrijdag dicht vanwege de situatie.

1 uur geleden
Kabinet stelt nationale CO2-heffing voor industrie buiten werking

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt de nationale CO2-heffing voor de industrie buiten werking. Dat staat in de plannen die op Prinsjesdag bekend worden gemaakt, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf. Een Kamermeerderheid onder aanvoering van het CDA drong al eerder aan op deze stap, waaraan klimaat- en energieminister Sophie Hermans (VVD) nu gehoor geeft.

2 uur geleden
Scholen in Beverwijk en Heemskerk dicht om veiligheidsredenen

BEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - Zeker twee middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk blijven vrijdag gesloten. Dat volgt op een noodbevel dat is uitgevaardigd na recente veiligheidsincidenten tussen twee groepen in beide gemeenten. Enkele wijken in Beverwijk zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied. "Het doel hiervan is mogelijk wapenbezit en wapenmisbruik tegen te gaan", meldt de gemeente Beverwijk op X.

2 uur geleden