Nederland werkte met ngo die wordt onderzocht wegens corruptie
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft samengewerkt met een organisatie die wordt onderzocht in het corruptieschandaal in het Europees Parlement. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van NRC. De samenwerking is inmiddels opgeschort.
De Nederlandse ambassade in Afghanistan heeft vorig jaar met No Peace Without Justice samengewerkt op het gebied van mensenrechten en het maatschappelijk middenveld in dat land, bevestigt het ministerie. Daar was 500.000 euro mee gemoeid.
Wat precies met dat geld is gedaan, wil het ministerie niet zeggen omdat daardoor mensen in Afghanistan in een "kwetsbare situatie" terecht zouden kunnen komen. Volgens Buitenlandse Zaken heeft de organisatie wel geleverd wat beloofd was. Toch is de samenwerking vanwege het corruptieonderzoek in het Europees Parlement in december opgeschort.
No Peace Without Justice is de organisatie van Niccolò Figà-Talamanca. Hij is een van de verdachten in het corruptieonderzoek.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
4 uur geleden