Nederland werkte met ngo die wordt onderzocht wegens corruptie
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft samengewerkt met een organisatie die wordt onderzocht in het corruptieschandaal in het Europees Parlement. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van NRC. De samenwerking is inmiddels opgeschort.
De Nederlandse ambassade in Afghanistan heeft vorig jaar met No Peace Without Justice samengewerkt op het gebied van mensenrechten en het maatschappelijk middenveld in dat land, bevestigt het ministerie. Daar was 500.000 euro mee gemoeid.
Wat precies met dat geld is gedaan, wil het ministerie niet zeggen omdat daardoor mensen in Afghanistan in een "kwetsbare situatie" terecht zouden kunnen komen. Volgens Buitenlandse Zaken heeft de organisatie wel geleverd wat beloofd was. Toch is de samenwerking vanwege het corruptieonderzoek in het Europees Parlement in december opgeschort.
No Peace Without Justice is de organisatie van Niccolò Figà-Talamanca. Hij is een van de verdachten in het corruptieonderzoek.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
31 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
37 minuten geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
44 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
4 uur geleden