Nederland weert ook meeste vluchten uit Oostenrijk
DEN HAAG (ANP) - Ook de meeste vluchten uit Oostenrijk mogen niet in Nederland landen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) meldt aan de Tweede Kamer dat ook Oostenrijk vanaf maandagavond 21.00 uur onder het tijdelijke vliegverbod valt.
Er wordt een uitzondering gemaakt voor vluchten met gestrande Nederlanders aan boord die terugkeren naar ons land. Dat geldt ook voor reizigers uit EU-landen, het Verenigd Koninkrijk en het Schengengebied die via Schiphol thuis proberen te komen. Ook zorgpersoneel en patiënten kunnen indien mogelijk vanuit Oostenrijk naar Nederland vliegen.
Het verbod loopt in principe tot maandagavond 6 april, tenzij voor die tijd wordt besloten de regeling te verlengen.
Dit weekeinde voegde het kabinet op advies van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu Spanje toe aan de lijst van landen waarvoor een verbod geldt. Het gaat verder om China, inclusief Hongkong, Iran, Zuid-Korea en Italië.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
3 uur geleden