Nederland weert ook meeste vluchten uit Oostenrijk
DEN HAAG (ANP) - Ook de meeste vluchten uit Oostenrijk mogen niet in Nederland landen. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) meldt aan de Tweede Kamer dat ook Oostenrijk vanaf maandagavond 21.00 uur onder het tijdelijke vliegverbod valt.
Er wordt een uitzondering gemaakt voor vluchten met gestrande Nederlanders aan boord die terugkeren naar ons land. Dat geldt ook voor reizigers uit EU-landen, het Verenigd Koninkrijk en het Schengengebied die via Schiphol thuis proberen te komen. Ook zorgpersoneel en patiënten kunnen indien mogelijk vanuit Oostenrijk naar Nederland vliegen.
Het verbod loopt in principe tot maandagavond 6 april, tenzij voor die tijd wordt besloten de regeling te verlengen.
Dit weekeinde voegde het kabinet op advies van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu Spanje toe aan de lijst van landen waarvoor een verbod geldt. Het gaat verder om China, inclusief Hongkong, Iran, Zuid-Korea en Italië.
Meer uit Binnenland
MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
8 uur geleden