Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland weer hoogrisicogebied voor Duitsland

Nederland weer hoogrisicogebied voor Duitsland

BERLIJN (ANP) - Duitsland beschouwt Nederland en Spanje vanaf dinsdag als hoogrisicogebied. Dat betekent dat strengere regels gaan gelden om de verspreiding van het coronavirus te voorkomen.

Reizigers moeten na een verblijf in een hoogrisicogebied na aankomst in Duitsland in quarantaine, tenzij ze volledig zijn gevaccineerd of zijn hersteld van het coronavirus. Die quarantaine duurt in principe tien dagen, maar kan vroegtijdig worden beëindigd als mensen na vijf dagen negatief testen.

Mensen moeten voordat ze de grens overgaan beschikken over bewijs dat ze zijn gevaccineerd, onlangs getest of zijn genezen van Covid-19. Ze moeten dergelijke gegevens ook via een formulier op internet doorgeven aan de Duitse autoriteiten.

De regels gelden niet alleen voor volwassenen, maar voor alle reizigers van 6 jaar en ouder. Dat kan ook een probleem zijn voor Duitsers die met hun gezinnen vakantie vieren in Nederland of Spanje. Veel Duitse volwassenen zijn al gevaccineerd, maar hun kinderen vaak nog niet.

De Duitse autoriteiten maken wel een uitzondering voor bepaalde groepen reizigers. Het gaat dan om mensen die zonder te stoppen door een hoogrisicogebied zijn gereden en personen die op doorreis zijn naar een ander land en zorgen dat ze de snelst mogelijke route door Duitsland nemen.

Meer uit Binnenland

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

DEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.

10 uur geleden
Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.

13 uur geleden
Provincie Noord-Holland wil meer huizen: goed is goed genoeg

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.

17 uur geleden
Arrestanten bij anti-azc-protest Uithoorn weer vrij

UITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.

17 uur geleden
Zwaargewonde na steekpartij op markt in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

18 uur geleden
UvA onderzoekt opzeggen van lopende samenwerkingen met Israël

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.

19 uur geleden
Amsterdammer (39) aangehouden voor mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.

19 uur geleden