Nederland vraagt Siera Leone snel om uitlevering Bolle Jos
DEN HAAG (ANP) - Nederland zal "binnen afzienbare tijd" een rechtshulpverzoek bij Sierra Leone indienen om uitlevering te vragen van de veroordeelde drugshandelaar Jos Leijdekkers, beter bekend als 'Bolle Jos'. Er is contact geweest met de autoriteiten in het West-Afrikaanse land, meldt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid).
Tegenover de media tonen de autoriteiten van het land zich "welwillend", zegt de bewindsman. Leijdekkers staat in Nederland gesignaleerd en op basis daarvan kunnen ze hem oppakken. Van Weel weet niet of Leijdekkers nog steeds in Sierra Leone verblijft of is vertrokken.
Eerder is Leijdekkers in Turkije opgepakt op verzoek van Nederland. Maar ook toen wist de "meest gezochte crimineel" van ons land te ontvluchten, aldus de minister. Het OM en de politie weten al een halfjaar dat de voortvluchtige Leijdekkers in Sierra Leone verblijft. Vorige week meldden AD en Follow the Money dat hij in Sierra Leone is.
De politie van Sierra Leone liet zondag weten bereid te zijn om in deze zaak samen te werken met de Nederlandse overheid, Interpol en andere politiediensten.
Meer uit Politiek
PARAMARIBO (ANP) - Een verplicht kleiner Oekraïens leger betekent niet dat Oekraïnes bondgenoten een grotere beschermingsmacht moeten leveren, zegt premier Dick Schoof. Die twee onderdelen van een mogelijk toekomstig vredesakkoord staan volgens Schoof los van elkaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) gevraagd om tegen de Europese wet te stemmen die de verspreiding van kinderporno moet tegengaan. Een motie hierover van GroenLinks-PvdA kreeg dinsdag een ruime meerderheid van 95 zetels achter zich. Tegenstanders hebben zorgen over de privacy als kan worden meegelezen met privéberichten via diensten als WhatsApp en Signal. Een Deens compromisvoorstel heeft ze niet overtuigd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het geduld van de Tweede Kamer is op als het gaat om het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur bij vee. Demissionair minister Femke Wiersma heeft dat besluit nog altijd niet definitief gemaakt. Dit leidt tot frustratie van een groot deel van de Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) in debat over de verwikkelingen rond chipmaker Nexperia, voordat de VVD'er zelf naar China reist voor overleg over deze kwestie. Een verzoek daartoe van Kamerlid Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) kreeg steun van een meerderheid.
7 uur geleden