Nederland vraagt Siera Leone snel om uitlevering Bolle Jos
DEN HAAG (ANP) - Nederland zal "binnen afzienbare tijd" een rechtshulpverzoek bij Sierra Leone indienen om uitlevering te vragen van de veroordeelde drugshandelaar Jos Leijdekkers, beter bekend als 'Bolle Jos'. Er is contact geweest met de autoriteiten in het West-Afrikaanse land, meldt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid).
Tegenover de media tonen de autoriteiten van het land zich "welwillend", zegt de bewindsman. Leijdekkers staat in Nederland gesignaleerd en op basis daarvan kunnen ze hem oppakken. Van Weel weet niet of Leijdekkers nog steeds in Sierra Leone verblijft of is vertrokken.
Eerder is Leijdekkers in Turkije opgepakt op verzoek van Nederland. Maar ook toen wist de "meest gezochte crimineel" van ons land te ontvluchten, aldus de minister. Het OM en de politie weten al een halfjaar dat de voortvluchtige Leijdekkers in Sierra Leone verblijft. Vorige week meldden AD en Follow the Money dat hij in Sierra Leone is.
De politie van Sierra Leone liet zondag weten bereid te zijn om in deze zaak samen te werken met de Nederlandse overheid, Interpol en andere politiediensten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
2 dagen geleden