Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland voor EU-hof om pensioenregels voor buitenland

Nederland voor EU-hof om pensioenregels voor buitenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie daagt de Nederlandse regering voor het Europees Hof van Justitie vanwege regelgeving die het moeilijk maakt voor burgers om hun pensioen in het buitenland onder te brengen of pensioenproducten bij een buitenlandse aanbieder te kopen. Brussel had al eerder gewaarschuwd verdere juridische stappen te zetten als de wetgeving niet zou worden aangepast.

Volgens de commissie belemmert Nederland met zijn regels het vrije verkeer van burgers en werkenden, de vrijheid van vestiging, de vrijheid van dienstverlening en het vrije verkeer van kapitaal. Zo eist het ministerie van Financiën (bank)garanties van een (ex-)werknemer als zijn pensioenkapitaal wordt overgedragen aan een buitenlandse pensioenuitvoerder of als hij diensten wil kopen bij een buitenlandse aanbieder. Dit in verband met mogelijke belastingconflicten over de pensioenovereenkomst. Voor buitenlandse pensioenaanbieders gelden ook voorwaarden die hen belemmeren hun diensten op de Nederlandse markt aan te bieden.

Het is niet de eerste keer dat Brussel Nederlandse pensioenregels aanvecht. In mei stapte de commissie ook al naar het Hof omdat Nederland belastingen heft op opgebouwd pensioenkapitaal dat in één keer wordt uitbetaald en naar een ander land wordt overgedragen. Als pensioengeld in Nederland blijft, is het echter vrijgesteld van belastingen. Ook daarmee wordt volgens de commissie het vrije verkeer van werkenden en van kapitaal binnen de EU geschaad.

Meer uit Financieel

Rusland gaat voor het eerst leningen in Chinees geld uitgeven

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

2 uur geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

2 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

3 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

3 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

4 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

5 uur geleden