Nederland versterkt nucleaire samenwerking met tien EU-landen
STOCKHOLM/BRUSSEL (ANP/AFP) - Nederland gaat met tien andere EU-landen, waaronder Frankrijk en Finland, nauwer samenwerken op het gebied van kernenergie. De alliantie, zoals Frankrijk de groep van elf noemt, ziet kernenergie als een "belangrijke doelstelling van gemeenschappelijk energiebeleid", staat in een gezamenlijke verklaring die ze in Stockholm hebben vrijgegeven en die ook door minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) wordt onderschreven.
Kernenergie moet Europa helpen af te stappen van fossiele brandstoffen, die veel CO2 uitstoten, aldus de elf. "Kernenergie is een van de vele instrumenten om onze klimaatdoelen te bereiken", schrijven ze, "en stroomopwekking door kernenergie draagt bij aan de voorzieningszekerheid".
De Europese energieministers zijn voor een informele bijeenkomst twee dagen in de Zweedse hoofdstad. De groep van elf heeft de Europese Commissie op de hoogte gesteld van de plannen. Ze willen de "beste samenwerking tussen toeleveringsketens waarborgen en gezamenlijke opleidingsprogramma's verkennen". Ook zijn ze overeengekomen om "nieuwe projecten" te steunen, en kijken ze naar meer samenwerking op wetenschappelijk gebied.
De andere landen zijn Polen, Bulgarije, Kroatië, Tsjechië, Hongarije, Roemenië, Slowakije en Slovenië. Minister Jetten is inmiddels in Nederland teruggekeerd.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
11 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
16 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden