Nederland versterkt nucleaire samenwerking met tien EU-landen
STOCKHOLM/BRUSSEL (ANP/AFP) - Nederland gaat met tien andere EU-landen, waaronder Frankrijk en Finland, nauwer samenwerken op het gebied van kernenergie. De alliantie, zoals Frankrijk de groep van elf noemt, ziet kernenergie als een "belangrijke doelstelling van gemeenschappelijk energiebeleid", staat in een gezamenlijke verklaring die ze in Stockholm hebben vrijgegeven en die ook door minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) wordt onderschreven.
Kernenergie moet Europa helpen af te stappen van fossiele brandstoffen, die veel CO2 uitstoten, aldus de elf. "Kernenergie is een van de vele instrumenten om onze klimaatdoelen te bereiken", schrijven ze, "en stroomopwekking door kernenergie draagt bij aan de voorzieningszekerheid".
De Europese energieministers zijn voor een informele bijeenkomst twee dagen in de Zweedse hoofdstad. De groep van elf heeft de Europese Commissie op de hoogte gesteld van de plannen. Ze willen de "beste samenwerking tussen toeleveringsketens waarborgen en gezamenlijke opleidingsprogramma's verkennen". Ook zijn ze overeengekomen om "nieuwe projecten" te steunen, en kijken ze naar meer samenwerking op wetenschappelijk gebied.
De andere landen zijn Polen, Bulgarije, Kroatië, Tsjechië, Hongarije, Roemenië, Slowakije en Slovenië. Minister Jetten is inmiddels in Nederland teruggekeerd.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.
47 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
2 uur geleden