
Nederland versterkt nucleaire samenwerking met tien EU-landen
STOCKHOLM/BRUSSEL (ANP/AFP) - Nederland gaat met tien andere EU-landen, waaronder Frankrijk en Finland, nauwer samenwerken op het gebied van kernenergie. De alliantie, zoals Frankrijk de groep van elf noemt, ziet kernenergie als een "belangrijke doelstelling van gemeenschappelijk energiebeleid", staat in een gezamenlijke verklaring die ze in Stockholm hebben vrijgegeven en die ook door minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) wordt onderschreven.
Kernenergie moet Europa helpen af te stappen van fossiele brandstoffen, die veel CO2 uitstoten, aldus de elf. "Kernenergie is een van de vele instrumenten om onze klimaatdoelen te bereiken", schrijven ze, "en stroomopwekking door kernenergie draagt bij aan de voorzieningszekerheid".
De Europese energieministers zijn voor een informele bijeenkomst twee dagen in de Zweedse hoofdstad. De groep van elf heeft de Europese Commissie op de hoogte gesteld van de plannen. Ze willen de "beste samenwerking tussen toeleveringsketens waarborgen en gezamenlijke opleidingsprogramma's verkennen". Ook zijn ze overeengekomen om "nieuwe projecten" te steunen, en kijken ze naar meer samenwerking op wetenschappelijk gebied.
De andere landen zijn Polen, Bulgarije, Kroatië, Tsjechië, Hongarije, Roemenië, Slowakije en Slovenië. Minister Jetten is inmiddels in Nederland teruggekeerd.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.
2 uur geledenDELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump hintte maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de Verenigde Staten met China een akkoord hebben bereikt over TikTok. Er is "een deal bereikt over een 'bepaald' bedrijf dat jongeren in ons land heel graag wilden redden. Ze zullen heel blij zijn!", schrijft Trump.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Leden van vakbond VVMC hebben ingestemd met de nieuwe cao bij de NS. Daarmee is definitief een einde gekomen aan stakingen op het spoor. Eerder op de dag werd al bekend dat leden van FNV met een ruime meerderheid voor het cao-akkoord hadden gestemd.
5 uur geleden