Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland versoepelt reisadviezen, terugkeer wordt wel strenger

Nederland versoepelt reisadviezen, terugkeer wordt wel strenger

DEN HAAG (ANP) - Europese landen die op oranje stonden, krijgen vanaf dinsdag in principe een groen of geel reisadvies. Dat betekent dat niet-noodzakelijke reizen niet langer worden afgeraden. Het kabinet heeft besloten de systematiek aan te passen, waardoor lidstaten van de Europese Unie niet meer enkel op basis van de besmettingsaantallen op oranje worden gezet. Dit kan wel gebeuren als er een nieuwe variant van het coronavirus opduikt.

Overigens kan het wel zo zijn dat EU-landen zelf nog extra maatregelen nemen voor reizigers uit Nederland. Het kabinet wijst dan ook nog steeds op de website wijsopreis.nl waar de maatregelen per land staan aangegeven.

Demissionair zorgminister Hugo de Jonge en premier Mark Rutte hebben het nieuwe beleid aangekondigd na een corona-overleg met ministers.

Coronabewijs

Nederlanders moeten straks ook een coronabewijs laten zien als ze vanuit een ander EU-land terugkomen. Het kan gaan om een vaccinatiebewijs, een negatieve testuitslag of een bewijs dat ze onlangs corona hebben gehad en hersteld zijn. De negatieve test mag een PCR-test zijn van maximaal 48 uur oud, of een antigeentest van maximaal 24 uur oud.

De regel geldt voor mensen van 12 jaar en ouder en is bedoeld "om te voorkomen dat het coronavirus mee naar huis genomen wordt".

Testen

De regel gaat op 8 augustus in voor alle EU-landen, maar geldt nu al voor mensen die uit Spanje, Portugal, Cyprus of Andorra komen. Mensen die in een land met een geel reisadvies zijn geweest, krijgen het advies om op de dag van aankomst en op de vijfde dag terug in Nederland een zelftest te doen of om zich bij de GGD te laten testen.

Mensen die in een EU-land zijn geweest, zijn niet verplicht om in quarantaine te gaan, behalve als het gaat om een land waar een nieuwe variant van het coronavirus is opgedoken.

Risico

Hoogleraar medische microbiologie Bert Niesters uit Groningen vindt de beslissingen om meer landen de kleur geel of groen te geven "opmerkelijk". De versoepeling houdt volgens hem toch een risico in, gezien de aantallen besmettingen die er nog her en der zijn.

Hij vindt het ook noodzakelijk dat mensen zich bij terugkeer laten testen, maar vreest dat ze dat niet allemaal zullen doen.

Niesters sluit niet uit dat de beslissing ook is genomen tegen de achtergrond van de ontevredenheid van vliegtuigmaatschappijen, die niet vliegen naar bestemmingen waar mensen op eigen houtje wel naartoe gaan.

Meer uit Binnenland

Ook rest van week geen colleges en tentamens Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht annuleert vanwege het winterweer ook de tentamens die donderdag en vrijdag zouden worden gehouden. Colleges op locatie gaan de rest van de week niet door, maar zijn online als dat mogelijk is.

1 uur geleden
Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

6 uur geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

11 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

12 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

12 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

13 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

14 uur geleden