Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland verslaat Brazilië in Davis Cup door zege in dubbelspel

Nederland verslaat Brazilië in Davis Cup door zege in dubbelspel

BOLOGNA (ANP) - Nederland heeft het tweede groepsduel in de Davis Cup Finals gewonnen van Brazilië. Wesley Koolhof en Botic van de Zandschulp bezorgden de ploeg van teamcaptain Paul Haarhuis in de dubbel het beslissende punt. Ze versloegen in Bologna in twee sets Rafael Matos en Marcelo Melo: 6-4 7-6 (5).

Van de Zandschulp had eerder op de dag de eerste partij verloren van João Fonseca. Tallon Griekspoor trok daarna de stand gelijk door een overwinning op Thiago Monteiro.

Nederland had dinsdag het eerste groepsduel met 2-1 verloren van België. Zondag treft het team van Haarhuis nog gastland Italië, dat vrijdag eerst nog tegen België speelt. De beste twee landen van de groep gaan door naar de knock-outfase van de Davis Cup Finals, later dit jaar in het Spaanse Málaga.

Volley

Van de Zandschulp moest zich herpakken na de nederlaag tegen Fonseca en begon met Koolhof goed in de dubbel. Op 3-3 in de eerste set won het duo de opslagbeurt van de Brazilianen. Twee games later kregen ze al drie setpoints, maar konden die niet verzilveren. Op de eigen opslag van Van de Zandschulp moesten ze eerst een breakpoint wegwerken en sloegen daarna op het zesde setpoint alsnog toe.

In de tweede set kwamen Koolhof en Van de Zandschulp opnieuw een break voor. Maar Matos en de 40-jarige Melo, die met andere dubbelpartners Roland Garros en Wimbledon won, trokken de stand gelijk op 4-4. In de tiebreak van de tweede set kwam Brazilië op 2-0, maar dankzij drie missers van Melo kwam het Nederlandse team weer voor. Op 6-5 kregen Koolhof en Van de Zandschulp het eerste matchpoint, maar wel op de opslag van de Brazilianen. Koolhof maakte het met een volley aan het net af.

Meer uit Sport

Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

22 minuten geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

3 uur geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

7 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

14 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

16 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

19 uur geleden