Nederland verslaat Brazilië in Davis Cup door zege in dubbelspel
BOLOGNA (ANP) - Nederland heeft het tweede groepsduel in de Davis Cup Finals gewonnen van Brazilië. Wesley Koolhof en Botic van de Zandschulp bezorgden de ploeg van teamcaptain Paul Haarhuis in de dubbel het beslissende punt. Ze versloegen in Bologna in twee sets Rafael Matos en Marcelo Melo: 6-4 7-6 (5).
Van de Zandschulp had eerder op de dag de eerste partij verloren van João Fonseca. Tallon Griekspoor trok daarna de stand gelijk door een overwinning op Thiago Monteiro.
Nederland had dinsdag het eerste groepsduel met 2-1 verloren van België. Zondag treft het team van Haarhuis nog gastland Italië, dat vrijdag eerst nog tegen België speelt. De beste twee landen van de groep gaan door naar de knock-outfase van de Davis Cup Finals, later dit jaar in het Spaanse Málaga.
Volley
Van de Zandschulp moest zich herpakken na de nederlaag tegen Fonseca en begon met Koolhof goed in de dubbel. Op 3-3 in de eerste set won het duo de opslagbeurt van de Brazilianen. Twee games later kregen ze al drie setpoints, maar konden die niet verzilveren. Op de eigen opslag van Van de Zandschulp moesten ze eerst een breakpoint wegwerken en sloegen daarna op het zesde setpoint alsnog toe.
In de tweede set kwamen Koolhof en Van de Zandschulp opnieuw een break voor. Maar Matos en de 40-jarige Melo, die met andere dubbelpartners Roland Garros en Wimbledon won, trokken de stand gelijk op 4-4. In de tiebreak van de tweede set kwam Brazilië op 2-0, maar dankzij drie missers van Melo kwam het Nederlandse team weer voor. Op 6-5 kregen Koolhof en Van de Zandschulp het eerste matchpoint, maar wel op de opslag van de Brazilianen. Koolhof maakte het met een volley aan het net af.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."
13 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.
46 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
10 uur geleden