Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland verslaat Brazilië in Davis Cup door zege in dubbelspel

Nederland verslaat Brazilië in Davis Cup door zege in dubbelspel

BOLOGNA (ANP) - Nederland heeft het tweede groepsduel in de Davis Cup Finals gewonnen van Brazilië. Wesley Koolhof en Botic van de Zandschulp bezorgden de ploeg van teamcaptain Paul Haarhuis in de dubbel het beslissende punt. Ze versloegen in Bologna in twee sets Rafael Matos en Marcelo Melo: 6-4 7-6 (5).

Van de Zandschulp had eerder op de dag de eerste partij verloren van João Fonseca. Tallon Griekspoor trok daarna de stand gelijk door een overwinning op Thiago Monteiro.

Nederland had dinsdag het eerste groepsduel met 2-1 verloren van België. Zondag treft het team van Haarhuis nog gastland Italië, dat vrijdag eerst nog tegen België speelt. De beste twee landen van de groep gaan door naar de knock-outfase van de Davis Cup Finals, later dit jaar in het Spaanse Málaga.

Volley

Van de Zandschulp moest zich herpakken na de nederlaag tegen Fonseca en begon met Koolhof goed in de dubbel. Op 3-3 in de eerste set won het duo de opslagbeurt van de Brazilianen. Twee games later kregen ze al drie setpoints, maar konden die niet verzilveren. Op de eigen opslag van Van de Zandschulp moesten ze eerst een breakpoint wegwerken en sloegen daarna op het zesde setpoint alsnog toe.

In de tweede set kwamen Koolhof en Van de Zandschulp opnieuw een break voor. Maar Matos en de 40-jarige Melo, die met andere dubbelpartners Roland Garros en Wimbledon won, trokken de stand gelijk op 4-4. In de tiebreak van de tweede set kwam Brazilië op 2-0, maar dankzij drie missers van Melo kwam het Nederlandse team weer voor. Op 6-5 kregen Koolhof en Van de Zandschulp het eerste matchpoint, maar wel op de opslag van de Brazilianen. Koolhof maakte het met een volley aan het net af.

Meer uit Sport

Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

1 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

1 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

2 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

4 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

6 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

9 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

23 uur geleden