Nederland verklaart zich in Brussel voorstander van kernenergie
BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft in Brussel herhaald dat het kernenergie als oplossing ziet voor energieproblemen. In een persverklaring van veertien landen die aangesloten zijn bij de Europese Nucleaire Alliantie wordt de "belangrijke rol van kernenergie naast die van hernieuwbare energie" genoemd om "klimaatdoelen en de veiligheid van de energievoorziening" te realiseren.
De Europese Nucleaire Alliantie werd een jaar geleden opgericht onder leiding van Frankrijk. Het gaat om landen als Bulgarije, Frankrijk, Finland, Zweden en Nederland die kernenergie verder willen ontwikkelen. Deze landen overleggen met elkaar en de Europese Commissie over de inpassing van deze energievorm in Europa. Landen als Duitsland en Oostenrijk, die tegen de bouw van kerncentrales zijn, zitten er niet bij. Een jaar na de oprichting van de Europese Nucleaire Alliantie verklaren nu de ministers van Energie van de veertien deelnemende landen volle steun te geven aan de plannen van de Europese Commissie voor de ontwikkeling en het gebruik van kleine, flexibele kernreactoren.
De verklaring komt aan de vooravond van een grote internationale top op 21 maart over nucleaire energie in Brussel. Die top is georganiseerd door het Internationaal Atoomenergie Agentschap. Tegelijkertijd zal er dan in Brussel een top zijn van de EU-regeringsleiders over de geopolitieke positie van Europa en de Europese defensie. Op die top zal de Europese energieafhankelijkheid van landen als Rusland ongetwijfeld ook ter sprake komen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
1 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
9 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden