
Nederland verbetert in Tokio aantal medailles van Rio 2016
TOKIO (ANP) - Met het goud van de Nederlandse teamsprinters op de baan en het brons van de zeilsters Annemiek Bekkering en Annette Duetz in de 49erFX heeft de Nederlandse sportploeg in Tokio nu de totale oogst van vijf jaar geleden in Rio de Janeiro verbeterd. Op de Spelen van 2016 pakte TeamNL negentien medailles. De teller staat nu op twintig en daar komt sowieso een medaille bij van boksster Nouchka Fontijn, die al zeker is van brons in de klasse tot 75 kilogram. In de laatste dagen van de Spelen moet blijken of dat mogelijk goud of zilver wordt.
In Rio pakte Nederland acht gouden, zeven zilveren en vier bronzen medailles. In Tokio bestaat de oogst op dag 11 van de Spelen uit zes keer goud, zeven keer zilver en zeven keer brons.
In de medaillespiegel, die wordt gerangschikt op basis van het aantal behaalde gouden medailles, neemt Nederland de negende plaats in. China veroverde vooralsnog de meeste gouden medailles (31). China en de Verenigde Staten voeren het klassement aan van het totaalaantal medailles (66 stuks).
Met 25 medailles zijn de Spelen van Sydney 2000 de meest succesvolle ooit voor Nederland, dat toen twaalf keer goud won. Vier jaar later in Athene behaalde TeamNL 22 medailles (vier goud). Na Peking 2008 kwam de sportploeg met zestien medailles thuis (zeven goud) en in Londen 2012 pakte Oranje twintig medailles (zes goud).
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
9 uur geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
11 uur geleden