Nederland trekt 274 miljoen euro uit voor steunpakket Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt een hulppakket van 274 miljoen euro naar Oekraïne, melden ministers Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) en Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken). Hiervan gaat 180 miljoen euro naar humanitaire hulp, landbouw en herstelwerkzaamheden. Het resterende bedrag wordt gebruikt om de strijdkrachten te ondersteunen, overigens zonder wapens te leveren.
Dit is het eerste Nederlandse hulppakket aan Oekraïne van dit jaar. Het wordt betaald uit de 2,5 miljard euro die eerder al is gereserveerd om het door oorlog geplaagde land in 2023 te ondersteunen.
Schreinemacher heeft tegelijk bekendgemaakt dat ze een speciaal gezant heeft aangesteld die de taak krijgt om het Nederlandse bedrijfsleven te betrekken bij de wederopbouw van Oekraïne. Deze taak is toebedeeld aan oud-diplomaat Ron van Dartel.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
11 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
12 uur geleden