Nederland trekt 10 miljoen extra uit voor voedselhulp in Soedan
DEN HAAG (ANP) - Nederland stelt 10 miljoen euro extra beschikbaar voor humanitaire noodhulp aan Soedan. Dat meldt demissionair minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) tijdens een conferentie in Parijs.
In Soedan brak precies een jaar geleden een oorlog uit tussen het regeringsleger en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF). De strijd in het Afrikaanse land heeft al duizenden mensenlevens geëist en miljoenen mensen op de vlucht gedreven.
"Terecht spreekt het Rode Kruis van een vergeten crisis", zegt Schreinemacher. "Soedan haalt nauwelijks de voorpagina's, terwijl daar bijna 18 miljoen mensen lijden onder extreme hongersnood."
Hulpverleners
Behalve meer geld is ook betere toegang voor hulpverleners hard nodig, zegt Schreinemacher. "In conflictgebieden is het sowieso vaak lastig om op een veilige manier hulp te leveren. Maar in Soedan werken de strijdende partijen actief noodhulp tegen."
De extra bijdrage uit Nederland is bestemd voor voedselhulp en loopt via het Wereldvoedselprogramma. Het kabinet heeft daarmee dit jaar in totaal ruim 42 miljoen euro vrijgemaakt voor Soedan. Daarnaast draagt Nederland in VN-verband bij aan noodhulp.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De coalitie houdt de spreidingswet "nu voorlopig in stand", schrijft ze in haar akkoord. Dat is volgens de partijen nodig "om zo een rechtvaardige verdeling over gemeenten te borgen". Dat de wet zou blijven, lekte al voor de publicatie van het akkoord uit via De Telegraaf.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 2029 tot en met 2035 gaat jaarlijks 1 miljard euro naar de bouw van betaalbare woningen. Dat voornemen hebben de coalitiepartijen in hun akkoord opgeschreven.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders vindt het regeerakkoord van D66, VVD en CDA "rampzalig". Hij heeft onder meer kritiek op de plannen voor de zorg en de sociale zekerheid. Daar gaat het nieuwe minderheidskabinet op bezuinigen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is bereid de minderheidscoalitie van D66, VVD en het CDA te steunen, maar niet als dat wordt "afgewenteld op daklozen, mensen die langdurig ziek zijn, of op wie al vanaf zijn zestiende werkt en zijn pensioen uit beeld ziet verdwijnen". Ook schrijft de partij in een persbericht het "zorgwekkend" te vinden dat de coalitie regels voor embryokweek mogelijk wil oprekken. "Alle reden voor de ChristenUnie om vol overtuiging de mouwen op te stropen",
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is het vrijdag gepresenteerde regeerakkoord van D66, VVD en CDA een "aanval op onze beschaving". De plannen van het toekomstige minderheidskabinet gaan volgens hem ten koste van de 'gewone man'. De SP gaat flink oppositie voeren, belooft Dijk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor fatbikes komt toch een aparte voertuigcategorie, staat in het coalitieakkoord. Op die manier moeten regels mogelijk worden die wel voor fatbikes, maar niet voor andere elektrische fietsen gelden. D66, VVD en CDA denken aan een minimumleeftijd, helmplicht en mogelijke "fatbike-vrije zones" in gemeenten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten legde bij de presentatie van het coalitieakkoord nadruk op het belang van samenwerking, zowel met de oppositie als met organisaties in de samenleving. "Politiek met een uitgestoken hand vraagt iets van ons allemaal", zei beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wat mij betreft wordt dit een samenwerkingskabinet."
13 uur geleden