Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland trekt 10 miljoen extra uit voor voedselhulp in Soedan

Nederland trekt 10 miljoen extra uit voor voedselhulp in Soedan

DEN HAAG (ANP) - Nederland stelt 10 miljoen euro extra beschikbaar voor humanitaire noodhulp aan Soedan. Dat meldt demissionair minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) tijdens een conferentie in Parijs.

In Soedan brak precies een jaar geleden een oorlog uit tussen het regeringsleger en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF). De strijd in het Afrikaanse land heeft al duizenden mensenlevens geëist en miljoenen mensen op de vlucht gedreven.

"Terecht spreekt het Rode Kruis van een vergeten crisis", zegt Schreinemacher. "Soedan haalt nauwelijks de voorpagina's, terwijl daar bijna 18 miljoen mensen lijden onder extreme hongersnood."

Hulpverleners

Behalve meer geld is ook betere toegang voor hulpverleners hard nodig, zegt Schreinemacher. "In conflictgebieden is het sowieso vaak lastig om op een veilige manier hulp te leveren. Maar in Soedan werken de strijdende partijen actief noodhulp tegen."

De extra bijdrage uit Nederland is bestemd voor voedselhulp en loopt via het Wereldvoedselprogramma. Het kabinet heeft daarmee dit jaar in totaal ruim 42 miljoen euro vrijgemaakt voor Soedan. Daarnaast draagt Nederland in VN-verband bij aan noodhulp.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

2 dagen geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

2 dagen geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

2 dagen geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

2 dagen geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

2 dagen geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

2 dagen geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

3 dagen geleden