Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland telt voor het eerst meer ouderen dan jongeren

Nederland telt voor het eerst meer ouderen dan jongeren

DEN HAAG (ANP) - In Nederland wonen voor het eerst meer ouderen dan jongeren. Ongeveer 3,76 miljoen mensen zijn 65 jaar of ouder, terwijl er bijna 3,72 miljoen mensen van jonger dan 20 zijn. Statistiekbureau CBS zegt dat dit zowel door vergrijzing als door migratie komt.

Het CBS heeft ook ongeveer een halve eeuw vooruitgekeken. Volgens de prognose heeft Nederland rond 2070 waarschijnlijk ruim 20,6 miljoen inwoners. Dat komt overeen met eerdere berekeningen. Iets minder dan 5,4 miljoen van hen zullen 65 of ouder zijn, terwijl bijna 4,1 miljoen mensen dan jonger dan 20 zijn, schat het bureau.

Er zijn niet alleen meer ouderen, maar ze worden ook ouder. Momenteel zijn er ruim 900.000 mensen van 80 jaar of ouder, en dat loopt in de komende decennia waarschijnlijk op tot zo'n 2,1 miljoen. In diezelfde periode stijgt het aantal 99-plussers vermoedelijk van ongeveer 4400 naar ruim 38.000.

Moeilijk voorspellen

De groep tussen de jongeren en ouderen in zit in de werkzame leeftijd. Hun belastinggeld betaalt het onderwijs voor jongeren en de zorg voor ouderen. Momenteel is 59 procent van de bevolking 20 tot 65 jaar oud. Over ongeveer 15 jaar is dat gedaald naar 55 procent.

Het exacte aantal inwoners rond 2070 is heel moeilijk te voorspellen. Het aantal zou kunnen uitkomen op 17,5 miljoen. Dat is minder dan de ongeveer 18,1 miljoen inwoners van nu. Maar het aantal mensen in Nederland zou ook kunnen oplopen tot bijna 24 miljoen.

Migratie

Het CBS verwacht dat er in de komende decennia meer baby's worden geboren dan er mensen overlijden. Nu is dat nog andersom.

Hoe snel het aantal mensen in Nederland groeit, hangt ook af van migratie. Mensen verhuizen naar Nederland om te komen werken of om asiel te vragen, terwijl anderen juist terugkeren naar het land waar ze vandaan kwamen. Het CBS verwacht dat de immigratie in de komende jaren afneemt en de emigratie toeneemt. Ook dan komen er waarschijnlijk wel meer mensen binnen dan er vertrekken, maar het verschil wordt kleiner.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

2 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

2 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

4 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

6 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

8 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

9 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

9 uur geleden