Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland telt sinds 2010 een miljoen meer ondernemers

Nederland telt sinds 2010 een miljoen meer ondernemers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een eigen bedrijf in Nederland is de afgelopen jaren sterk toegenomen. In 2023 waren er bijna 2,5 miljoen ondernemers, een miljoen meer dan in 2010. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Van alle ondernemers is 36 procent vrouw, in 2010 was dat 32 procent. In 2023 waren er 251.000 startende ondernemers. De gemiddelde leeftijd van de ondernemers is nagenoeg gelijk gebleven, rond de 46 jaar. Sinds 2010 is het aandeel ondernemers van 65 jaar en ouder toegenomen van 6 naar 10 procent.

Ook het aandeel ondernemers jonger dan 30 jaar is gestegen, van 9 naar 15 procent. Het aantal jonge starters neemt elk jaar toe. In 2010 waren dat 38.000, vorig jaar 104.000. De bedrijfstak met het hoogste aandeel jonge starters was in 2023 film- en tv-productie en geluidsopname (68 procent). Veel jonge starters begonnen ook een webshop.

Turkije

Het aantal ondernemers met een niet-Nederlandse herkomst groeit eveneens hard. Het aandeel ondernemers die in het buitenland zijn geboren, nam toe van 10 naar 16 procent. Het aantal tweede generatie-ondernemers steeg van 7 tot 12 procent. In 2023 kwam een op de drie in het buitenland geboren ondernemers uit de EU. De grootste groepen kwamen uit Polen (35.000), Bulgarije (19.000), Duitsland (14.000).

Turkije was zowel in 2010 als in 2023 het belangrijkste geboorteland van startende ondernemers buiten de EU. Zij zijn vooral actief in de bouw. Ook veel asielzoekers uit Syrië, Oekraïne, Afghanistan, Iran en Irak beginnen een eigen bedrijf.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

17 minuten geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

30 minuten geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

56 minuten geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

1 uur geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

1 uur geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

1 uur geleden
Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

1 uur geleden