Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland telt 18 miljoen inwoners

Nederland telt 18 miljoen inwoners

DEN HAAG (ANP) - Nederland passeert donderdag de grens van 18 miljoen inwoners, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een schatting. Acht jaar geleden tikte Nederland 17 miljoen inwoners aan. De groei van 16 naar 17 miljoen Nederlanders duurde vijftien jaar. Volgens het CBS komt de huidige bevolkingsgroei voornamelijk door buitenlandse migratie. De nieuwe inwoners komen vooral uit Oekraïne en Syrië.

Het is niet te traceren wie precies de 18 miljoenste Nederlander is, vertelt een woordvoerder van het CBS. Dat komt doordat nieuwgeborenen en immigranten per gemeente in groepen worden doorgegeven. Wel is de kans volgens hem groter dat het om een immigrant gaat dan om een pasgeboren kind, omdat de groei in die groep groter is dan bij baby's.

De afgelopen acht jaar groeide de Nederlandse bevolking gemiddeld met 120.000 inwoners per jaar, aldus het CBS. In de vijftien jaar dat het aantal Nederlanders van 16 naar 17 miljoen ging, kwamen er jaarlijks gemiddeld 66.000 inwoners bij.

Sinds 2015 neemt het aantal Nederlanders voornamelijk toe door buitenlandse migratie. En in 2022, 2023 en de eerste helft van dit jaar groeide de bevolking alleen doordat er meer immigranten dan emigranten waren, want in die periode werden er minder baby's geboren dan er mensen overleden.

De bevolking groeide tot de jaren zeventig vooral doordat er meer baby's ter wereld kwamen dan er mensen stierven. Na de Tweede Wereldoorlog werden relatief veel kinderen geboren, de zogenoemde babyboom. Tussen 1945 en 1970 groeide het inwoneraantal met bijna 4 miljoen, dat betekent gemiddeld 150.000 nieuwe Nederlanders per jaar. Vanaf 1970 begonnen mensen steeds later aan kinderen en kregen ze er ook minder.

Meer uit Binnenland

Team bereidt zich op Zr.Ms. De Ruyter voor op eventuele missie

DEN HAAG (ANP) - Een team van zo'n tien tot vijftien mensen gaat zich op het Nederlandse commandofregat Zr.Ms. De Ruyter voorbereiden op een eventuele missie in de Straat van Hormuz. Dat meldt defensieminister Dilan Yesilgöz woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.

18 minuten geleden
Belgische hulp en sproeisystemen bij bestrijden brand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De brandweer krijgt bij het bestrijden van de grote natuurbrand in de buurt van het Limburgse Venray hulp uit België. Twee Belgische pelotons sluiten aan bij de Nederlandse brandweerlieden, meldt de veiligheidsregio. Woensdag worden ook speciale sproeisystemen geïnstalleerd om de grond nat te houden en de temperatuur in de bodem en vegetatie verder te verlagen.

49 minuten geleden
Geen water voor openbaar groen in westen, gemeenten vrezen schade

DELFT (ANP) - Het openbaar groen in gemeenten als Den Haag, Delft, Schiedam, Vlaardingen en Westland krijgt voorlopig geen water. De bomen, planten en struiken van gemeenten vallen ook onder het sproeiverbod dat sinds woensdag van kracht is in het werkgebied van het Hoogheemraadschap van Delfland. Een uitzondering geldt voor monumentale bomen; die mogen nog wel gevoed worden met water uit sloten, grachten en vijvers.

55 minuten geleden
Jetten en Halsema waarschuwen op Prideconferentie voor lhbti-haat

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten en burgemeester Femke Halsema van Amsterdam hebben tijdens de opening van de Human Rights Conference, ter ere van de World Pride, gewaarschuwd voor lhbti-haat. Zij memoreerden beiden de aanslag tijdens de pride in Berlijn. Bij die manifestatie kwam een persoon om het leven, nadat een aanhanger van Islamitische Staat was ingereden op een menigte.

1 uur geleden
Ook woensdag nog geen treinen bij Venray door grote natuurbrand

VENRAY (ANP) - Arriva verwacht dat er woensdag tot zeker 20.00 uur geen treinverkeer mogelijk is tussen Venray en Boxmeer door de grote natuurbrand in Noord-Limburg. De regionale vervoerder blijft bussen inzetten, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Lichaam gevonden van bij Callantsoog in zee vermiste vrouw

CALLANTSOOG (ANP) - Het lichaam van de vrouw die dinsdagmiddag vermist raakte in zee bij Callantsoog, is dinsdagavond gevonden. Het gaat om een 39-jarige uit Groot-Brittannië. Ook een andere vrouw verdronk. Zij was 26 jaar en komt uit Gelderland, meldt de politie woensdagochtend. Ze probeerden een kind in het water te helpen.

2 uur geleden
Blushelikopters blijven voorlopig aan de grond

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie blijven voorlopig aan de grond. Aanvankelijk zouden woensdag rond 11.00 uur opnieuw twee blushelikopters gaan helpen bij het bestrijden van de natuurbrand in Limburg. Maar de brandweer heeft aangegeven de hulp vanuit de lucht toch niet nodig te hebben, meldt een woordvoerder van Defensie.

2 uur geleden