Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland telt 18 miljoen inwoners

Nederland telt 18 miljoen inwoners

DEN HAAG (ANP) - Nederland passeert donderdag de grens van 18 miljoen inwoners, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een schatting. Acht jaar geleden tikte Nederland 17 miljoen inwoners aan. De groei van 16 naar 17 miljoen Nederlanders duurde vijftien jaar. Volgens het CBS komt de huidige bevolkingsgroei voornamelijk door buitenlandse migratie. De nieuwe inwoners komen vooral uit Oekraïne en Syrië.

Het is niet te traceren wie precies de 18 miljoenste Nederlander is, vertelt een woordvoerder van het CBS. Dat komt doordat nieuwgeborenen en immigranten per gemeente in groepen worden doorgegeven. Wel is de kans volgens hem groter dat het om een immigrant gaat dan om een pasgeboren kind, omdat de groei in die groep groter is dan bij baby's.

De afgelopen acht jaar groeide de Nederlandse bevolking gemiddeld met 120.000 inwoners per jaar, aldus het CBS. In de vijftien jaar dat het aantal Nederlanders van 16 naar 17 miljoen ging, kwamen er jaarlijks gemiddeld 66.000 inwoners bij.

Sinds 2015 neemt het aantal Nederlanders voornamelijk toe door buitenlandse migratie. En in 2022, 2023 en de eerste helft van dit jaar groeide de bevolking alleen doordat er meer immigranten dan emigranten waren, want in die periode werden er minder baby's geboren dan er mensen overleden.

De bevolking groeide tot de jaren zeventig vooral doordat er meer baby's ter wereld kwamen dan er mensen stierven. Na de Tweede Wereldoorlog werden relatief veel kinderen geboren, de zogenoemde babyboom. Tussen 1945 en 1970 groeide het inwoneraantal met bijna 4 miljoen, dat betekent gemiddeld 150.000 nieuwe Nederlanders per jaar. Vanaf 1970 begonnen mensen steeds later aan kinderen en kregen ze er ook minder.

Meer uit Binnenland

Jeugdraad kritisch op leeftijdsgrens EU-plan sociale media

UTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.

27 minuten geleden
Eis in hoger beroep: ruim 4 jaar cel voor verkrachting studentes

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep vier jaar en twee maanden cel geëist tegen Sam van Z. voor de verkrachting van twee studentes in Utrecht in 2022 en het bezit en verspreiden van een kinderpornografische afbeelding. De rechtbank legde de nu 25-jarige man uit Hilversum in 2024 drie jaar cel op, waarvan een jaar voorwaardelijk. Zowel het OM als de verdachte ging daartegen in hoger beroep.

1 uur geleden
Jetten: bezuinigingen blijven in boeken, maar zijn bespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.

2 uur geleden
Ook laatste gewonden busongeval Zwitserland naar huis

DEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.

2 uur geleden
Verdachte Overasselt vrijdag vrij na nieuw onderzoek

ARNHEM (ANP) - Een 22-jarige Belg die wordt verdacht van betrokkenheid bij het geweldsincident in Overasselt, wordt vrijdag vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland heeft dat donderdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man blijft voorlopig wel verdachte.

3 uur geleden
Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

6 uur geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

6 uur geleden