Nederland tegen Brazilië op de Spelen is ook Miedema tegen Marta
RIFU (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema weet op wie Oranje zaterdag in de tweede groepswedstrijd van de Olympische Spelen extra moet letten. De Braziliaanse aanvoerster Marta is weliswaar al 35 jaar, maar scoren kan ze nog steeds. "Een grootheid", zegt Miedema over de topscorer aller tijden van het Braziliaanse elftal (111 goals).
Nederland tegen Brazilië wordt in Rifu ook een duel tussen Miedema en Marta. Beide spitsen leverden woensdag bij de start van het olympische voetbaltoernooi een bijzondere prestatie. Miedema scoorde tegen Zambia (10-3) vier keer en evenaarde daarmee het record van de Duitse Birgit Prinz uit 2004. Marta maakte twee doelpunten tegen China (5-0). Ze heeft nu op vijf Spelen gescoord, een record. De zesvoudig wereldvoetbalster van het jaar, die met haar land in 2004 en 2008 olympisch zilver pakte, staat ook al in de geschiedenisboeken door op vijf WK's te scoren.
"Wat Marta heeft gedaan voor Brazilië en voor het vrouwenvoetbal, dat is geweldig", zegt Miedema. "Ze wordt er niet jonger op. Maar als je op je vijfde Spelen staat en nog steeds weet te scoren, dan ben je een grootheid. We hebben veel respect voor haar en zullen zaterdag rekening met haar moeten houden."
Nederland en Brazilië strijden in het Miyagi-stadion om de eerste plaats in groep F. Beide landen kunnen na hun royale zeges in de openingsronde een plek in de kwartfinales amper meer ontgaan. De 'Leeuwinnen' speelden vorig jaar op een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk met 0-0 gelijk tegen de Zuid-Amerikaanse ploeg. "Het wordt een interessante wedstrijd", zegt bondscoach Sarina Wiegman. "Brazilië heeft veel goede speelsters, met Marta als de leider van het team. Ze staat al jarenlang aan de top. Hoewel ze best op leeftijd is, brengt ze nog steeds zoveel teweeg binnen de lijnen. Daar heb ik diep respect voor."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
3 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.
3 uur geleden