Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland tegen Brazilië op de Spelen is ook Miedema tegen Marta

Nederland tegen Brazilië op de Spelen is ook Miedema tegen Marta

RIFU (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema weet op wie Oranje zaterdag in de tweede groepswedstrijd van de Olympische Spelen extra moet letten. De Braziliaanse aanvoerster Marta is weliswaar al 35 jaar, maar scoren kan ze nog steeds. "Een grootheid", zegt Miedema over de topscorer aller tijden van het Braziliaanse elftal (111 goals).

Nederland tegen Brazilië wordt in Rifu ook een duel tussen Miedema en Marta. Beide spitsen leverden woensdag bij de start van het olympische voetbaltoernooi een bijzondere prestatie. Miedema scoorde tegen Zambia (10-3) vier keer en evenaarde daarmee het record van de Duitse Birgit Prinz uit 2004. Marta maakte twee doelpunten tegen China (5-0). Ze heeft nu op vijf Spelen gescoord, een record. De zesvoudig wereldvoetbalster van het jaar, die met haar land in 2004 en 2008 olympisch zilver pakte, staat ook al in de geschiedenisboeken door op vijf WK's te scoren.

"Wat Marta heeft gedaan voor Brazilië en voor het vrouwenvoetbal, dat is geweldig", zegt Miedema. "Ze wordt er niet jonger op. Maar als je op je vijfde Spelen staat en nog steeds weet te scoren, dan ben je een grootheid. We hebben veel respect voor haar en zullen zaterdag rekening met haar moeten houden."

Nederland en Brazilië strijden in het Miyagi-stadion om de eerste plaats in groep F. Beide landen kunnen na hun royale zeges in de openingsronde een plek in de kwartfinales amper meer ontgaan. De 'Leeuwinnen' speelden vorig jaar op een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk met 0-0 gelijk tegen de Zuid-Amerikaanse ploeg. "Het wordt een interessante wedstrijd", zegt bondscoach Sarina Wiegman. "Brazilië heeft veel goede speelsters, met Marta als de leider van het team. Ze staat al jarenlang aan de top. Hoewel ze best op leeftijd is, brengt ze nog steeds zoveel teweeg binnen de lijnen. Daar heb ik diep respect voor."

Meer uit Sport

Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

1 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

4 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

5 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

7 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

7 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

9 uur geleden