Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland stuurt relatief jonge ploeg naar Winterspelen

Nederland stuurt relatief jonge ploeg naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen stuurt namens Nederland een relatief jong team naar de Olympische Winterspelen in Beijing. Dat blijkt uit een analyse van het 42-koppige team dat woensdag compleet werd.

De gemiddelde Nederlandse Olympiër is 26 jaar en 10 maanden. Dat is bijna een jaar jonger dan het gemiddelde lid van TeamNL tijdens de Spelen in 2018 in Pyeongchang.

Kunstschaatsster Lindsay van Zundert en snowboardster Melissa Peperkamp trekken met hun 17 jaar het gemiddelde omlaag. Schaatser Jorrit Bergsma zal bij de openingsceremonie net 36 zijn en is daarmee de oudste van het team.

Meer mannen

Routiniers Ireen Wüst en Sven Kramer doen voor de vijfde keer mee, Sjinkie Knegt voor de vierde keer. 24 van de 42 sporters doen voor het eerst in hun leven mee aan de Olympische Spelen.

Tijdens de vorige Winterspelen waren de vrouwen in de meerderheid. Nu de mannen, met 22 tegen 20. Dat komt onder meer omdat Nederland deze keer 5 mannelijke bobsleeërs naar Beijing stuurt.

Er staan vrijwel net zoveel shorttrackers en schaatsers op het ijs als tijdens de vorige Winterspelen. Nu gaat het om 18 schaatsers en 10 shorttrackers. Daarmee bestaat twee derde van TeamNL uit schaatsers of shorttrackers. Anders dan de vorige keer stuurt Nederland nu wel deelnemers voor de sporten alpineskiën, bobsleeën en kunstrijden.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

2 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

5 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

8 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

9 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

11 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

11 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

13 uur geleden