Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland stuurt relatief jonge ploeg naar Winterspelen

Nederland stuurt relatief jonge ploeg naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen stuurt namens Nederland een relatief jong team naar de Olympische Winterspelen in Beijing. Dat blijkt uit een analyse van het 42-koppige team dat woensdag compleet werd.

De gemiddelde Nederlandse Olympiër is 26 jaar en 10 maanden. Dat is bijna een jaar jonger dan het gemiddelde lid van TeamNL tijdens de Spelen in 2018 in Pyeongchang.

Kunstschaatsster Lindsay van Zundert en snowboardster Melissa Peperkamp trekken met hun 17 jaar het gemiddelde omlaag. Schaatser Jorrit Bergsma zal bij de openingsceremonie net 36 zijn en is daarmee de oudste van het team.

Meer mannen

Routiniers Ireen Wüst en Sven Kramer doen voor de vijfde keer mee, Sjinkie Knegt voor de vierde keer. 24 van de 42 sporters doen voor het eerst in hun leven mee aan de Olympische Spelen.

Tijdens de vorige Winterspelen waren de vrouwen in de meerderheid. Nu de mannen, met 22 tegen 20. Dat komt onder meer omdat Nederland deze keer 5 mannelijke bobsleeërs naar Beijing stuurt.

Er staan vrijwel net zoveel shorttrackers en schaatsers op het ijs als tijdens de vorige Winterspelen. Nu gaat het om 18 schaatsers en 10 shorttrackers. Daarmee bestaat twee derde van TeamNL uit schaatsers of shorttrackers. Anders dan de vorige keer stuurt Nederland nu wel deelnemers voor de sporten alpineskiën, bobsleeën en kunstrijden.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

6 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

7 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

8 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

9 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

10 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

10 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

12 uur geleden