Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederland stuurt relatief jonge ploeg naar Winterspelen

Nederland stuurt relatief jonge ploeg naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen stuurt namens Nederland een relatief jong team naar de Olympische Winterspelen in Beijing. Dat blijkt uit een analyse van het 42-koppige team dat woensdag compleet werd.

De gemiddelde Nederlandse Olympiër is 26 jaar en 10 maanden. Dat is bijna een jaar jonger dan het gemiddelde lid van TeamNL tijdens de Spelen in 2018 in Pyeongchang.

Kunstschaatsster Lindsay van Zundert en snowboardster Melissa Peperkamp trekken met hun 17 jaar het gemiddelde omlaag. Schaatser Jorrit Bergsma zal bij de openingsceremonie net 36 zijn en is daarmee de oudste van het team.

Meer mannen

Routiniers Ireen Wüst en Sven Kramer doen voor de vijfde keer mee, Sjinkie Knegt voor de vierde keer. 24 van de 42 sporters doen voor het eerst in hun leven mee aan de Olympische Spelen.

Tijdens de vorige Winterspelen waren de vrouwen in de meerderheid. Nu de mannen, met 22 tegen 20. Dat komt onder meer omdat Nederland deze keer 5 mannelijke bobsleeërs naar Beijing stuurt.

Er staan vrijwel net zoveel shorttrackers en schaatsers op het ijs als tijdens de vorige Winterspelen. Nu gaat het om 18 schaatsers en 10 shorttrackers. Daarmee bestaat twee derde van TeamNL uit schaatsers of shorttrackers. Anders dan de vorige keer stuurt Nederland nu wel deelnemers voor de sporten alpineskiën, bobsleeën en kunstrijden.

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

11 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

11 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

13 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

14 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

14 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden